Veliki uspjeh
Tuzlanski karatisti u Austriji osvojili osam medalja
Iako su nastupili samo sa četiri takmičara, tuzlanski karatisti su po broju medalja zauzeli drugo mjesto u ukupnom plasmanu
26.05.2019. u 15:45

Karatisti tuzlanskog kluba "DO" osvojili su osam medalja, od kojih pet zlatnih, na jučer završenom Međunarodnom "Zubling kupu" u austrijskom gradu Leibnitzu.

Na turniru je sudjelovalo oko 600 takmičara iz 67 klubova jedanaest evropskih država. Iako su nastupili samo sa četiri takmičara, tuzlanski karatisti su po broju medalja zauzeli drugo mjesto u ukupnom plasmanu.

Zlatne medalje osvojili su Šejla Aščić (borbe, 10 godina -32 kg), Bakir Đug (borbe, 11 godina -35 kg), Stefani Krešić (borbe, mlađe seniorke +68 kg), Stefani Krešić (borbe, seniorke open) i Sandro Krešić (borbe, kadeti +70 kg).

Srebrne medalje osvojili su Šejla Aščić (borbe, 11 godina -40 kg) i Sandro Krešić (borbe, juniori +76 kg), dok je Bakir Đug u konkurenciji mlađih kadeta do 40 kg osvojio bronzanu medalju.

Osim zlatne medalje, najtrofejnija takmičarka ovog kluba Stefani Krešić, pobjedom u kategoriji seniorki open, osvojila je i novčanu nagradu.

- Ovaj nevjerovatni uspjeh sa samo četiri takmičarka veliko je ohrarenje pred Balkansko prvenstvo za mlade karatiste koje iduće sedmice počinje u Banjoj Luci - zaključio je u izjavi za Fenu trener KK "DO" Anto Krešić.