Golijada u Modriči
Tuzla City u sjajnom meču savladao nekadašnjeg prvaka BiH
Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Alfa Modriču rezultatom 5:2 u meču šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.
19.10.2022. u 17:40

Tuzlaci su u 22. minuti uspjeli slomiti otpor nekadašnjeg prvaka naše zemlje. Nukić je sjajno pogodio za 1:0.

Devet minuta kasnije tim Dragana Jovića povećava prednost, a autogol je postigao jedan od igrača domaćeg tima.

Pitanje pobjednika i putnika u osminu fnala bilo je rješeno u 52. minuti novim autogolom.

Rezervista Karić u 59. minuti pogađa za 4:0.

Eleouet u 75. minuti svojim prvim golom u dresu Tuzla Cityja povećava prednost na 5:0.

U 78. golman Tuzlaka Barcola brani penal Kostadinoviću, koji u nastavku napada pogađa za 5:1.

Modriča u narednom napadu dolazi do 5:2. Lopta je došla do Kuljanina koji rutinski pogađa mrežu Tuzlaka.

U posljednjem meču ove faze takmičenja od 18 sati sastaju se Čelik i Sarajevo.

Utakmice osmine finala igraju se 18. i 19. februara naredne godine, nekoliko dana prije starta proljetnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U osmini finala, kao i u šesnaestini, igra se jedna utakmica.