Pripreme u Sloveniji
Tuzla City stigao dva gola zaostatka protiv Olimpije
Za Olimpiju je ovo bila generalna proba pred meč Evropske lige
04.07.2019. u 20:07

Tuzla City danas je odigrao prvi kontrolni meč na pripremama u Slovenije. Protivnik ekipi Milenka Bošnjakovića bila je ljubljanska Olimpija, a meč je završen rezultatom 2:2.

Olimpija je imala dva gola prednosti. Mreža Tuzla Cityja tresla se u 22. i 44. minuti. Prvi gol je dao Menalo, a drugi Cekici.  Tuzla City je uspio smanjiti zaostatak neposredno pred odlazak na odmor preko Ubiparipa, a u 71. minuti tim iz Tuzle stigao je i do izjednačenja golom Ramića.

Za Olimpiju je ovo bila generalna proba pred meč Evropske lige.

Tuzla City će u nedjelju odigrati meč protiv slovenačkog prvoligaša Bravo u Brežicama u 17.30 sati,  a dan kasnije na istom stadionu protiv slovenačke Drave iz Ptuja. Posljednja provjera je 10.jula u predgrađu Zagreba protiv hrvatskog prvoligaša Gorice.