PLBiH
Tuzla City prekinuo lošu seriju, od tri penala na Tušnju realizovan samo jedan
Visokom pobjedom nad Leotarom s 4:0, koja je mogla biti i uvjerljivija, fudbaleri Tuzla Cityja su u meču 15. kola prekinuli lošu seriju u Premijer ligi u kojoj u posljednja četiri kola nisu osjetili slast trijumfa.
31.10.2021. u 14:49

Već na samom početku susreta bilo je jasno da je sastav Husrefa Musemića apsolutni favorit.

U 15. minuti Sulejman Krpić je sedmim ovosezonskim golom doveo Tuzlake u vodstvo nakon asistencije Mirzasada Mehanovića.

Šest minuta kasnije Mehanović je izborio penal koji nije uspio realizovati, ali sve je "popravio" u nastavku.

Prvo je u 25. minuti asistirao Džafiću za 2:0, da bi se u 31. i sam upisao u strijelce pogodivši za 3:0.

I pored uvjerljivog vodstva domaći fudbaleri su nastavili s ofanzivnom igrom, no rezultat se nije mijenjao.

Početak drugog poluvremena obilježio je penal kojeg je ovoga puta za goste dosudio glavni sudija Dragan Petrović iz Banje Luke. Ipak, Bakir Brajlović je odbranio šut Miloša Aćimovića, pa je ostalo 3:0 za domaći tim.

Trebinjci su u drugom dijelu igrali dosta otvorenije, imali su i prečku koju je u 54. minuti pogodio Maksimović, ali se rezultat nije mijenjao sve do samog finiša utakmice.

Osam minuta prije kraja Petrović je po treći put dosudio kazneni udarac, a Krpić pokazao Mehanović i Aćimoviću kako se izvode penala, te osmim ovosezonskim pogotkom u PLBiH postavio konačnih 4:0.

Tuzlaci u narednom kolu putuju u Posušje, dok Leotar na Policama dočekuje Široki Brijeg.