Tuzla City izborio Evropu i gurnuo Slobodu prema provaliji, velika pobjeda Leotara
Bitka za opstanak u posljednja tri kola Premijer lige Bosne i Hercegovine bit će uzbudljivija nego što je to iko mogao očekivati.
11.05.2022. u 18:58

Do velike pobjede u 30. kolu stigao je Leotar, Sloboda je ponovo poražena, a Rudar i Posušje podijelili su bodove.

Leotar je u Bijeljini rezultatom 3:1 pobijedio Radnik. Semberci su šanse za opstanak sveli na minimum, dok jsu Trebinjci napravili veliki korak ka zacrtanom cilju.

Sloboda je 13. ovosezonski poraz upisala u gradskom derbiju protiv Tuzla Cityja. Završilo je 4:1.

Tuzla City je poveo u 3. minuti autogolom Jusića.

Sloboda je mogla do izjednačenja u 10. minuti kada je Predragović uzdrmao prečku.

U 45. minuti dosuđen je penal za Tuzla City. Loptu je na kreč namjestio Krpić, šutirao, ali njegov udarac zaustavila je stativa.

Promašen penal nije mnogo pomogao Slobodi, čija odbrana je u četiri minute nastavka kapitulirala dva puta. Prvo je rezervista Džafić u 47. minuti postigao eurogol za prednost Tuzla Cityja rezultatom 2:0, a u 49. minuti Krpić je povisio na 3:0.

Tračak nade Slobodi da može do boda vratio je Ramić golom u 57. minuti, ali je to je bilo sve od Crveno-crnih.

Džafić je pred kraj meča drugim golom postavio konačnih 4:1.

Tuzla City je i teoretski izborio plasman u Evropu, prvi put u historji.

Utakmicu bez pogodaka u Prijedoru su odigrali Rudar i Posušje (0:0).

U posljednja tri kola borbu za opstanak vodit će Posušje i Leotar sa 30, Sloboda sa 29, Rudar sa 26 i Radnik sa 22 boda.