Tuzla City i Borac podijelili bodove na Tušnju
Tuzla City i Borac novim remijem spustili su zavjesu na 14. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
24.10.2021. u 21:23

Utakmica na Tušnju završena je rezultatom 1:1, baš kao i prije nekoliko dana u Banjoj Luci.

Borac je poveo preko Stojana Vranješa. On je u 39. minuti zatresao mrežu domaćih sa bijele tačke. Penal za Borac dosuđen je nakon što je, smatrao je sudija Mateo Musa, Kobie Morris igrao rukom.

Loš meč navijači su gledali u Tuzli, s mnogo prekršaja, a bez pravih šansi.

Tuzlaci su poravnali u 65. minuti. Mehidić je postigao sjajan gol. Sve je sam uradio, oslobodio se Zakarića, ušao u šesnaesterac i onda topovskim udarcem po zemlji matirao Pavlovića za 1:1.

VEZANI TEKST - Musemić: Ovo vrijeđa moje dostojanstvo, ne znam koja je svrha, žao mi je fudbalera

Mogli su domaći do preokreta u 72. minuti kada Mehanović lukavim pokušajem iz mrtvog ugla pogađa stativu gola Borca.

Tuzla City i Borac produžili su seriju bez pobjede koja sada traje četiri utakmice.

Sa klupe domaćih imali su mnogo prigovora na suđenje glavnog arbitra Matea Muse.

Dva kluba u srijedu će nastupiti u osmini finala Kupa BiH. Tuzla City gostuje na Grbavici kod Želje, a Borac na Policama kod Leotara.

Lider Premijer lige BiH nakon 14 kola je Zrinjski sa 33 boda, slijede Tuzla City sa 28, Sloboda i Sarajevo sa 21, Borac sa 20, Široki sa 19 i Željo sa 18 bodova.

Na začelju su Posušje sa 11 i Radnik sa sedam bodova na kontu.