ATP Finale
Tsitsipas preko Thiema do najvažnije titule u dosadašnjoj karijeri
Pobjednika turnira na kojem je učestovovalo osam najboljih tenisera u ovoj sezoni odlučio je tie-break u kojem je ovoga puta bolji bio Grk sa 7:4
17.11.2019. u 22:00

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas pobjednik je ATP Finala u Londonu nakon što je s 2:1 porazio Austrijanca Dominica Thiema.

Prvi set pripao je austrijskom teniser i to nakon što je trijumfovao s 8:6 u tie-breaku.

Drugim setom u potpunosti je dominirao Grk, koji je za svega 27 minuta stigao do 6:2 i izjednačenja.

Pobjednika turnira na kojem je učestovovalo osam najboljih tenisera u ovoj sezoni odlučio je tie-break u kojem je ovoga puta bolji bio Grk sa 7:4 i tako stigao do velike pobjede i najvećeg uspjeha u dosadašnjem dijelu karijere.

Tsitsipas je ovo najvažnija titula u karijeri u svom prvom nastupu na ATP finalima. Tsitsipas je ujedno i najmlađi teniser pobjednik završnog turnira od Australca Leytona Hewitta iz 2001.

Dvadesetjednogodišnji Grk je za pobjedu nagrađen s 2.656 miliona dolara i 1300 ATP bodova, a nije loše prošao niti Thiem s zarađenih 1.302 miliona dolara i 800 bodova.