"Ludnica" u Turskoj
Triler završnica Super lige: Galatasaray pobijedio Bešiktaš i izbio na vrh tabele
Do kraja prvenstva su ostala još tri kola, a Galatasaray i Bašakšehir će u pretposljednjem kolu igrati derbi koji bi mogao odlučiti prvaka
05.05.2019. u 23:16

Ekipa Galatasaraya pobijedila je ljutog gradskog rivala Bešiktaša u derbiju 31. kola turske Super lige koja je ušla u uzbudljivu triler završnicu, javlja Anadolu Agency (AA).

Galatasaray je bio bolji takmac tokom cijelog meča i pred domaćom publikom je slavio pobjedu rezultatom 2:0.

Hanry Onyekuru je tim Galate doveo u vodstvo pred sam kraj prvog poluvremena, a Fernando je u 55. minuti meča pogodio za konačnih 2:0.

Izabranici karizmatičnog trenera Fatiha Terima večerašnjom pobjedom su izbili na prvo mjesto turske Super lige i imaju 63 boda, koliko ima i drugoplasirani Bašakšehir.

Bešiktaš je ostao na trećem mjestu s četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći dvojac.

Do kraja prvenstva su ostala još tri kola, a Galatasaray i Bašakšehir će u pretposljednjem kolu igrati derbi koji bi mogao odlučiti prvaka Turske, dok Bešiktaš čeka teško gostovanje kod četvrtoplasiranog Trabzonspora.