NBA liga
Tri poena Džanana Muse u debaklu Netsa, šou Luke Dončića
Slovenski košarkaš Luka Dončić imao je još jednu blistavu noć u pobjedi Mavericksa na domaćem parketu protiv oslabljenih San Antonio Spursa
19.11.2019. u 08:01

Bh. košarkaš Džanan Musa igrao je 15 minuta u porazu njegovog Brooklyn Netsa od Indiana Pacersa rezultatom 115:86. Musa je za vrijeme provedeno na parketu ostvario učinak od tri postignuta poena, dva skoka, a dodao je i jednu asistenciju.

Kod poraženog tima najbolji je bio Spencer Dinwiddie sa 28 poena, pet skokova i osam asistencija.

U Indiani je bilo mnogo raspoloženih pojedinaca, a istakli su se Aron Holiday sa 24 i Justin Holidaj sa 20 poena.

Slovenski košarkaš Luka Dončić imao je još jednu blistavu noć u pobjedi Mavericksa na domaćem parketu protiv oslabljenih San Antonio Spursa sa 117:110. Dončić je postigao 42 poena (17 u prvoj četvrtini), uz 11 skokova i 12 asistencija. Ovo je prvi put da Slovenac pređe granicu od 40 poena u NBA ligi. Dončić je postao prvi Slovanac u najjačoj košarkaškoj ligi i tek drugi 20-godišnjak koji je ubacio najmanje 40 poena uz triple-double. Prvi je to učinio legendarni LeBron James.