Championship
Treći vezani poraz Bournemoutha, Begović se nije proslavio
Fudbaleri Bournemoutha doživjeli su treći vezani poraz nakon što su u meču 27. kola engleskog Championshipa izgubili u gostima kod Readinga s 3:1.
29.01.2021. u 23:23

Gužvu pred golom Asmira Begovića u 24. minuti najbolje je iskoristio Josh Laurent i doveo svoj tim u vodstvo.

Sedam minuta kasnije Thomas Mcintyre je udvostručio prednost Readinga. Iskusni bh. golman nije se pretjerano proslavio prilikom ovog gola kojem je prethodio šut Michaela Olise iz slobodnjaka, a  kojeg Begović nije najbolje ukrotio.

U 43. minuti već je bilo 3:0 za domaći sastav, a strijelac je bio Luca Joao poslije asistencije Oviemuna Ejarie.

Utješni pogodak za Trešnjice postigao je Junior Stanislas pet minuta prije kraja utakmice.

Priliku za prekid crne serije Bournemouth će imati 2. februara kada im u goste stiže pretposljednji Sheffield Wednesday.