Drugo kolo
Trećeligaši se pobrinuli za iznenađenja u Kupu Kralja
Fudbaleri trećeligaša Ibize i Cordobe priredili su velika iznenađenja pobijedivši u susretima 2. kola Kupa kralja Celtu Vigo sa 5:2, odnosno Gettafe sa 1:0.
05.01.2021. u 21:59

Ibiza je pružila fantastičnu predstavu protiv osmoplasiranog tima Primere. Domaćin je već nakon prvog poluvremena vodio 3:0, a potom u nastavku zabio i četvrti gol.

Celta je uspjela smanjiti 4:2, te penal za 4:3, no Santi Mina je bio neprecizan. Do kraja susreta Ibiza je zabila i peti gol.

Golove za lidera jednog od trećeligaških rangova zabili su Sergio Castel, Javi Perez, Manu Molina i Angel Rodado, dok su za tim iz Viga pogađali Santi Mina i Jordan Holsgrove.

Iznenađenje je priredila i Cordoba porazivši Getafe sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Willy Ledesma u šestoj minuti.