Premier liga
Tottenham opet kiksao, pobjede Chelseaja i Leicestera
19.10.2019. u 18:14

Ni reprezentativna pauza nije pomogla fudbalerima Tottenhama da konsoliduju svoje redove.

U današnjem susretu devet kola bod s gostovanja kod Spursa odnio je Watford, a utakmica je okonačana rezultatom 1:1. Gosti su bili ti koji su poveli već u 6. minuti susreta. Sve tri boda u džepu gosti su imali sve do 86. minute, kada je Dele Alli pogodio za konačnih 1:1.

Gol Marcosa Alonsa iz 73. minute donio je minimalnu pobjedu Chelseaju u domaćem duelu protiv Newcastle Uniteda, dok je Leicester City s 2:1 na domaćem terenu porazio Burnley.

Zahvaljujući današnjim pobjedama Leicester i Chelsea imaju po 17 bodova, i nalaze se na drugoj, odnosno trećoj, poziciji.