PRVA LIGA FBiH
TOŠK "očerupao" Labudove, slave i navijači Veleža
30.09.2018. u 17:32

Fudbaleri TOŠK-a savladali su danas na svom terenu, u posljednjem susretu 8. kola Prve lige Federacije BiH, Orašje sa 2:1.

Ovaj rezultat najviše je obradovao Velež, lidera prvoligaške tabele, koji je uprkos kiksu i jučerašnjem domaćem remiju protiv Metalleghea (0:0) ostao na liderskoj poziciji.

Domaći su od samog starta utakmice bili bolji protivnik, a do prednosti su došli u 33. minuti kada je Dizdarević matirao Kurbašića za 1:0.

U nastavku susreta, za svega šest minuta, “pala“ su još dva gola. Prvo je Mace u 54. minuti pogodio za 2:0, da bi u 60. konačnih 2:1 postavio Prgić.

Orašje je ostalo na trećoj poziciji sa 15 osvojenih bodova, dok se TOŠK probio do šestog mjesta na tabeli sa 13 bodova.