Premier liga
Topnici slavili u gradskom derbiju, Kolašinac na klupi
Fudbaleri Arsenala upisali su i šestu uzastopnu pobjedu u engleskoj Premier ligi
07.10.2018. u 14:49
Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette

Topnici su u susretu osmog kola s 5:1 slavili u gradskom derbiju protiv Fulhama, i tako izbili na treću poziciju premierligaške tabele s trenutno najdužim pobjeničkim nizom.

Topnici su poveli golom Lacazzettea u 29. minuti utakmice, da bi Schurrle minut prije odlaska na poluvrijeme poravnao na 1:1.

U nastavku meča samo četiri minute igralo se u egalu jer je sjajni francuski napadač svojim drugim golom danas vratio prednost Topnicima. Do kraja meča još su dvije lopte završile u mreži tima sa Craven Cottagea.

Velšanin Aaron Ramsey u igru je ušao u 67. minuti, a samo nekoliko trenutaka kasnije zabio za 1:3, nakon asistencije Aubameyanga.

Na 1:4 povisio je upravo Aubameyang u 79. minuti. Isti igrač zabio je konačnih 1:5 u sudijskoj nadoknadi meča koji je bh. reprezentativac Sead Kolašinac pratio sa klupe.