TOK UTAKMICE/Zrinjski - Velež 1:0
Ukupno 42., a prvi ovosezonski mostarski derbi odigrali su Zrinjski i Velež.
12.10.2022. u 16:09

Zaostali meč šestog kola Premijer lige BiH okončan je rezultatom 1:0 u korist Zrinjskog, a gol odluke postigao je Almir Bekić u 10. minuti.

Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Bekić, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Janković, Tičinović, Bilbija

Velež: Bogdanović, Bajrić, Zeljković, Ovčina, Blagojević, Pantelić, Hasanović, Ikić, Halilović, Kvakić, Zajmović

Tekstualni prijenos mostarskog derbija mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________

Kraj meča.

90+2: Bilbija je imao priliku da ugrozi goste iz slobodnog udarca, ali njegov udarac iz slobodnjaka završio je u živom zidu.

90. minut: Tri minute nadoknade.

85. minut: Pokušaj Bilbije, lopta ide pored stative.

82. minut: Šansa za Malekinušića. Lopta odlazi iznad gola nakon njegovog pokušaja glavom.

78. minut: Prijeti Velež, ali niko nije uspio uputiti udarac prema golu poslije dobrog prizemnog ubacivanja Halilovića.

77. minut: Jakirović je na teren poslao Stranputa umjesto Sučića.

67. minut: Malekinušić je zamijenio Tičinovića, a Kamenar Ilinkovića.

63. minut: Žuti karton za Kvakića.

59. minut: Dejanović i Vehabović su na terenu, a igru su napustili Blagojević i Bajrić.

55. minut: Miruju mreže u nastavku, Zrinjski uglavnom kontrolira posjed lopte.

46. minut: Od prve minute nastavka Ćuže na terenu umjesto Jukića.

Završeno je prvo poluvrijeme. Zrinjski na odmor nosi minimalnu prednost.

36. minut: Žuti karton za Hasanovića zbog starta nad Bilbijom, a požutio je i Bekić zbog prigovora.

34. minut: Velika prilika za Velež. Sučić je izgubio loptu, ali Jakovljević požrtvovanim startom blokira udarac Zajmovića.

32. minut: Pantelić šutira preko gola Zrinjskog.

10. minut: GOOOOOOL. Bomba Bekića sa distance. Lopta se od prečku odbila u mrežu Veleža.

1. minut: Počeo je meč.

16:50 U posljednjih 10 međusobnih susreta gradskih rivala bolji omjer ima Zrinjski. Plemići su upisali šest pobjeda, Velež je slavio dva puta, dok su dva susreta završena bez pobjednika. Gol-razlika je na strani aktuelnog prvaka naše zemlje (14:8).

16:49 Zrinjski na kontu ima 24 boda, a Velež uz meč više 16 osvojenih bodova.

16:48 Utakmicu sudi Admir Musić iz Sarajeva, asistiraju mu Davor Maksimović i Amir Kadić, a četvrti sudija je Antoni Bandić.