TOK UTAKMICE/Zrinjski - Široki Brijeg 3:0
Zrinjski je lakše od očekivanog savladao Široki Brijeg u 70. hercegovačkom derbiju.
05.10.2022. u 18:27

Radilo se o zaostaloj utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a aktuelni prvak BiH trijumfovao je sa 3:0. Dva puta je pogodio Bilbija, a jednom Tičinović.

Zrinjski: Čondrić, Bekić, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Ilinković, Sučić, Janković, Ćuže, Jukić, Bilbija

Široki Brijeg: Josipović, Medić, Mašić, Vukoja, Kpan, Lukić, Musa, Pejić, Lovrić, Ćavar, Kuprešak

Tekstualni prijenos meča iz Mostara mogli ste  pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________

Kraj meča. Ubjedljiv trijumf Zrinjskog.

77. minut: GOOOOOOOL. Zrinjski gazi Širokobriježane. Sada je Tičinović pogodio mrežu gostiju.

67. minut: GOOOOOOL. Bilbija još jednom trese mrežu gostiju.  Poslije sjajnog centaršuta sa desne strane, Bilbija je glavom pospremio loptu iza leđa Josipovića. Njegov osmi pogodak u sezoni i trenutno predvodi listu najboljih strijelaca Premijer lige.

53. minut: Vukoja je pokušao iz slobodnog udarca, lopta je otišla iznad gola Zrinjskog.

50. minut: Bekić je centrirao, Janković uhvatio volej, ali lopta ide preko gola.

46. minut: Nastavljen je duel u Mostaru.

Kraj prvog poluvremena.

25. minut: GOOOOL. Zrinjski vodi. Bilbija je pogodio nakon sjajne akcije Jukića i Ćorluke. Ćorluka je na desnoj strani odigrao petom za Jukića, ovaj pronašao Bilbiju koji ovakve situacije lagano koristi.

17. minut: Janković šalje loptu preko gola.

15. minut: Prvi udarac prema golu Širokog uputio je Jukić, ali pravo u Josipovića.

1. minut: Krenuo je duel u Mostaru.