Prvi meč
TOK UTAKMICE/Željezničar - Zvijezda 2:1
Željezničar je savladao Zvijezdu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine.
28.02.2023. u 17:07

Plavi su trijumfovali rezultatom 2:1, a svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Drina, Jašarević, Galić, Mekić, Drljo, Križevac, Beganović, Santos, Krpić

Zvijezda: Dabić, Škrijelj, Kalesić, Fačić, Avdić, Mikić, Mujčić, Mujagić, Banjac, Aloian, Bijelić

Utakmicu je sudio Dragan Kesić iz Bosanske Gradiške.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________________

Kraj. Pobjeda Želje rezultatom 2:1.

90. minut: Pet minuta dodatnog vremena.

80. minut: GOOOOL. Zvijezda je smanjila na 2:1. Slaba reakcija odbrane Želje, Mujagić je proigrao Škrijelja, a ovaj je samo ubacio loptu u mrežu.

79. minut: Štilić mijenja Krpića.

77. minut: GOOOOL. Beganović postiže eurogol iz slobodnog udarca. Željo vodi 2:0.

68. minut: Mujagić šutira direktno u Muftića. Bio je malo i sebičan, jer je možda u boljoj poziciji bio Huseinbašić koji se ubacivao po lijevoj strani.

63. minut: Čarke između Hodžića i Mujagića, sudija Kesić smiruje ih žutim kartonima. Slobodan udarac za Želju.

57. minut: GOOOOOL. Željo vodi. Rezervista Hodžić je bio precizan. Njegov prvi gol za Želju nakon povratka na Grbavicu.

52. minut: Huseinbašić na terenu umjesto Bijelića.

49. minut: Amoah šutira, Dabić brani, u nastavku napada defanzivci Zvijezde blokiraju pokušaj Krpića.

46. minut: Nastavljen je meč. Amoah i Hodžić su ušli u igru.

Kraj prvog dijela. Nema golova na Grbavici.

45+2: Dabić u posljednji trenutak interveniše ispred Santosa.

45. minut: Udarac Santosa pored gola.

40. minut: Finiš prvog poluvremena, Zvijezda se uspješno brani.

12. minut: Sjajan pokušaj Beganovića sa distance, lopta je uzdrmala okvir gola i odbila se ispred linije.

4. minut: Uzvraća Zvijezda. Gužva pred golom Plavih nakon kornera, na kraju Fačić šalje loptu nebu pod oblake.

3. minut: Prva prilika za Želju. Drljo je pokušao iz slobodnjaka, lopta ide preko gola.

1. minut: Počeo je duel.

18:00 Fudbaleri izlaze na teren.

17:44 Na Grbavici se prije utakmice s travnjaka čistio snijeg. Više pogledajteOVDJE.