Stari rivali
TOK UTAKMICE/Velež - Borac 2:0
Velež je u prvoj utakmici 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Borac 2:0.
05.03.2021. u 17:21

Golove za domaći tim u Vrapčićima postigli su Anđušić i Cvijanović.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

________________________________________

Kraj utakmice u Mostaru. Deseta pobjeda Veleža u sezoni.

90. minut: Finiš meča. Četiri minute nadoknade.

77. minut: I dalje je 2:0 za Velež. Kako sada stvari stoje, Rođeni će na konto dodati tri boda.

57. minut: Borovčanin mijenja Melega.

56. minut: Anđušić iz dobre pozicije šalje loptu preko gola. Prethodno su igrači Borca tražili penal nakon što je Ziljkić pao u šesnaestercu Veleža, ali Peljto se nije oglasio.

50. minut: GOOOOOL. Cvijanović desetim golom u sezoni povećava prednost Veleža na 2:0.

46. minut: Peljto je označio početak drugog dijela. Bosančić je ostao u svlačionicu, Mehanović je u igri u timu Borca.

- Utakmicu na stadionu Rođeni prati i selektor fudbalske reprezentacije BiH Ivaylo Petev.

- Borac je u prvih 45 minuta bio potpuno bezopasan na polovini Veleža. Banjalučani nisu imali pokušaja prema golu, nisu izveli korner...

45+1: GOOOOOL. Velež vodi. Anđušić preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca nakon dodavanja Radovca matira Pavlovića. Zasluženo Velež vodi poslije prvog poluvremena. Za Anđušića je ovo treći gol u sezoni, a za Rođene prvi pogodak u proljetnom dijelu prvenstva.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

43. minut: Ćosić neprecizno šutira iz izgledne pozicije. Još jedna šansa za gol otišla je u nepovrat.

37. minut: Igrači i klupa Veleža traže drugi žuti karton za Bosančića, ali zbog prigovora je Peljto pokazao javnu opomenu Cvijanoviću.

33. minut: Kombinacija Vehabovića i Radovića, Bosančić pravi faul na samoj ivici šesnaesterca. Dobio je žuti karton. Nova šansa za Rođene.

26. minut: Radović pokušava iz slobodnjaka, Pavlović lijepom paradom odbija loptu u korner.

25. minut: Uzelac je zbog starta nad Ćosićem dobio žuti karton. On će propustiti narednu utakmicu.

17. minut: Zvonić je imao izlet nakon kornera, našao se na pravom mjestu i šutirao silovito pored gola.

16. minut: Dobar napad Veleža, Vojnović interveniše. Novi korner za Velež.

8. minut: Dva vezana kornera za Velež, bez opasnosti po Pavlovića.

1. minut: Počeo je meč.

17:50 sati - Prvi duel ovih timova odigran u oktobru prošle godine u Banjoj Luci završen je 2:0 u korist Borca, uz kontroverzno suđenje Miloša Gigovića.