Vječiti derbi
TOK UTAKMICE/Sarajevo - Željezničar 0:0
Sarajevo i Željezničar danas su u Trening-centru Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine igrali 148. po redu vječiti derbi koji je okončan najnepopularnijim rezultatom 0:0.
08.03.2023. u 12:08

Drugi put u historiji domaćin derbija bila je Zenica, a radilo se o zaostaloj utakmici 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je nešto uspješniji u derbijima sa 46 pobjeda, Sarajeva ima dva trijumfa manje, a 58 mečeva je završeno bez pobjednika.

Željo je ostao na četvrtoj poziciji sa četiri boda više od šestoplasiranog Sarajeva.

Utakmica se igrala bez prisustva publike.

Sarajevo: Šahinović, Jelić Balta, Mulalić, Čataković, Vrančić, Varešanović, Tomašević, Guliashvili, Šerbečić, Martinović, Ziljkić

Željezničar: Muftić, Kosorić, Cocalić, Galić, Jašarević, Mekić, Hodžić, Santos, Drljo, Beganović, Krpić

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

Kraj utakmice.

94. minut: Centaršut Vrančića prema Šerbečiću, lopta odlazi u gol-aut.

94. minut: Prekršaj nad Mustafićem, posljednja prilika da fudbaleri Sarajeva iz prekida pokušaju da stignu do pobjede.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

87. minut: Hodžić na terenu umjesto Krpića.

82. minut: Džafić šutira, lopta uz pomoć bloka ide u korner.

78. minut: Jašarević je ostao na travi.

70. minut: Opasno pred golom Želje. Ziljkić je probao iz slobodnjaka, Muftić je odbio loptu, nakon toga Oliveira pogađa jednog saigrača, a u nastavku Avramovski šalje loptu preko gola.

70. minut: Dvostruka izmjena u timu Sarajeva, Guliashvili i Varešanović odlaze na klupu, a na travnjaku su Avramovski i Džafić.

67. minut: Žestok duel Kosorića i Varešanovića. Obojica su ostala ležati na travnjaku. Žuti karton iskusnom fudbaleru Želje.

65. minut: Oštar start Beganovića, zaradio je javnu opomenu.

64. minut: Kombinacija Varešanovića i Oliveire, Brazilac u padu šalje loptu preko gola.

61. minut: Gužva pred golom Želje nakon kornera, udarac Varešanovića je izblokiran.

60. minut: Mulalić je prošao po boku nakon loše intervencije Jašarevića, centrirao, a Kosorić u posljednji trenutak interveniše ispred Oliveire.

59. minut: Mijenja i Mulalić. Amoah na travnjaku umjesto Drlje.

58. minut: Čatakovića mijenja Oliveira.

53. minut: Pokušaj Hodžića glavom nakon kornera završava u rukama Šahinovića. Igrači Želje smatrali su da je lopta prešla gol-crtu i tražili pogodak, sudija Musić je na kraju dosudio prekršaj nad golmanom Sarajeva.

51. minut: Kontra Želje. Santos je išao sam prema Šahinoviću, ali je Mulalić u posljednji čas omeo Željinog Brazilca, a golman Sarajeva ispucao je loptu u korner.

49. minut: Najbolja šansa na utakmici.  Galić je bio neoprezan, gradio je loptu u namjeri da ona napusti travnjak, Ziljkić se odlično snašao i ukrao je, potom nanizao nekoliko fudbalera Želje u šesnaestercu i šutirao, ali pored gola.

47. minut: Pao je Santos u šesnaestercu Sarajeva, igrači Želje tražili su penal, a sudija Musić samo je odmahnuo rukama.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela. Miroljubivo u Zenici, nema pogodaka - 0:0.

45. minut: Gradski rivali još uvijek nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

30. minut: Pola sata igre. I dalje bez pogodaka. Guliashiviliju se ukazuje pomoć poslije duela s Jašarevićem.

26. minut: Žuti karton za Galića zbog prekršaja nad Ziljkićem.

19. minut: Mulalić ruši Santosa, prošao je bez žutog kartona.

14. minut: Dobra prilika za Bordo tim. Tomašević je probio po boku, pobjega Galiću i proigrao Čatakovića, čiji šut na kraju blokira Cocalić i lopta završava u rukama Muftića.

12. minut: Dobra akcija Sarajeva završila je udarcem Ziljkića, koji je izblokiran.

2. minut: Prva prilika na meču. Centrirao je Drljo, udarac Santosa glavom otišao je preko gola.

1. minut: Krenuo je meč.

13:00 Igrači su na terenu.

12:51 Drugi put u karijeri vječiti derbi će suditi Admir Musić, arbitar iz Hrasnice.

12:27 Fudbaleri dva tima izašli su na zagrijavanje.

12:13 Travnjak u Zenici spremno dočekuje vječite rivale.

Na klupi Sarajeva ostali su Dizdarević, Vršajević, Trako, Oliveira, Ramić, Džafić, Salčin, Avramovski, Mustafić.

Kod Želje će šansu za igru čekati Bender, Hajdarević, Bekrić, Štilić, Šehić, Drina, Beća, Amoah, Hodžić.