Trondheim
TOK UTAKMICE/BiH - Portugal 24:27
Zmajevi traže prvu pobjedu na smotri najboljih selekcija
12.01.2020. u 15:29

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ispala je sa Evropskog prvenstva nakon što je u drugom kolu grupe D izgubila od selekcije Portugala rezultatom 27:24.

Za Portugal je ovo druga pobjeda na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta. Podsjetimo, Portugalci su u prvom kolu senzacionalno pobijedili Francusku.

Za Bosnu i Hercegovinu su u drugom meču na Evropskom prvenstvu igrali:

Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Marin Vegar, Igor Mandić, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ, Senjamin Burić i Muhamed Toromanović.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________________________________________________

Kraj meča - Pobjea Portugala rezultatom 27:24.

60. minut: Gol Norveške i dvije minute za Ovčinu.

59. minut: Gol Vranješa za 26:24.

58. minut: Quintana je upisao 13. odbranu.

57. minut: Tri minute do kraja i tri gola prednosti za Portugal. 26:23.

55. minut: Sve je manje nade da BiH može izbjeći poraz. Sada je 25:20.

54. minut: I dalje Portugalci imaju četiri gola suficita. 24:20.

52. minut: Gol Haseljića koji nas vraća na minus četiri.

52. minut: Portugal čuva prednost - 23:18.

50. minut: I Terzić će na hlađenje. Sada smo s dva igrača manje.

49. minut: Portugal ima tri gola viška. Igor Mandić je zaradio drugo isključenje.

47. minut: Portugal sa sedam metara vraća najveću prednost na meču - 19:16.

46. minut: Ekspresno Portugalci vraćaju prednost na svoju stranu. Serija od 3:0 i  dva lagana gola za plus dva.

44. minut: Novo vodstvo BiH zahvaljujući četvrtom golu Prcea - 16.15.

42. minut : Gol Malinovića za 15:15.

41. minut: Promašaj Ovčine, a Portugal sa sedam metara stiže do preokreta.

40. minut: Mini-serija Portugala od 2:0. Rezultat je 14:14

39. minut: Prvi gol Portugala i to u devetoj minuti nastavka za 14:13.

38. minut: Portugal i dalje bez gola u drugom polvremenu. Krivac je Nebojša Grahovac.

37. minuti. Grahovac izluđuje Portugalce, ali i BiH je napravila tehničku grešku u napadu.

36. minut: Haseljić pogađa s krila za 14:12.

35. minut: Grahovac sjajno brani.

34. minut: Serija bespotrebnih grešaka na obje strane. I dalje BiH ima vodstvo, a Portugal je bez gola u drugom poluvremenu.

33. minut: Nebojša Grahovac ulazi u fenomenalnu seriju. Nova odbrana bh. golmana.

32. minut: Grahovac biljježi novu odbranu. Prce pogađa. Prvo vodstvo BiH na meču 13:12.

31. minut: Drugi gol Ovčine na meču za poravnanje 12:12.

31. minut: Počinje drugi dio. Prvi napad ima BiH.

30. minut: Panić postiže gol. Grahovac bilježi novu odbranu. Poluvrijeme je okončano. Portugal na odmor nosi jedan gol prednosti - 12:11

30. minut: Treća odbrana Grahovca. Prije posljednjeg napada Bilal Šuman traži minutu odmora.

28. minut: Portugalci poslije minute odmora stižu do dva brza pogotka i prednosti - 12:10.

28. minut: Serija BiH 3:0. Sada je 10:10. Zaigrali smo mnogo bolje u odbrani. Grahovac je uknjižio drugu odbranu i iskoristio to što je gol Portugalaca bio prazan, pogodivši mrežu s gola na gol.

26. minut: Gol Josipa Perića. BiH se vratila na minus jedan. 10:9. Portugalci u naredne dvije minute sa igračem manje.

25. minut: Prva odbrana bh. golmana. Uknjižio ju je Nebojša Grahovac. I dalje je 10:8.

24. minut: Imamo šansu vratiti se na minus jedan, ali Quintana opet zaustavlja pokušaj Karačića.

23. minut: Burićev prvi gol na meču za 10:8.

22. minut: Šest odbrana ima golman Portugala Alfredo Quintana. BiH je i dalje bez odbrane. Portugal vodi 10:7.

20. minut: Sedmerac za Portugal i isključenje za Mandića. Ponovo siguran Areia.

19. minut: Sedmerac za BiH. Drugi gol za Prcea - 9:7.

17. minut: 9:6 za Portugal, Burić i dalje bez odbrane.

16. minut: Sijevnula bomba Panića sa 10 metara za 8:6.

16. minut: BiH se muči u napadu. Portugal vodi 8:5

12. minut: 7:5 je. Panić je prekinuo seriju Portugalaca od 3:0.

11. minut: Kontra Portugalaca nakon što je Prceu ispala lopta za plus dva - 6:4.

10. minut: Areia još jednom pogađa sa sedam metara za vodstvo Portugala 5:4.

8. minut: Četvrti strijelac za BiH na ovom meču je Vranješ - 4:4.

7. minut: Igra se gol za gol. Portugalci su poveli sa 3:2, a BiH koristi brzi centar i preko Teriće stiže do 3:3.

6. minut: Lijep gol Alena Ovčine i poravnanje na 2:2.

5. minut: Nebeski skok Cavalcantija i precizan udarac za 2:1.

4. minut: Prce je pogodio za 1:1.

3. minut: Sedmerac za Portugal.  Pogađaju Portugalci za 1:0. Precizan je bio Areia

1. minut: Počeo je susret. Sretno, BiH.

- Igrači su na parketu. Slijedi intoniranje himni.

- Selektor Šuman u ovom dvoboju ne računa na Dinu Hamidovića, Marka Tarabochiju i Mirka Hercega.

-Portugal i Bosna i Hercegovina igrali su do sada dva meča u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. U novembru 2013. slavio je bh. tim na domaćem parketu sa 31:29, a Portugal je pred svojim navijačima bio uspješniji sa 27:26.

- U drugom meču grupe D Norveška igra protiv Francuske.