Futsal EURO
TOK UTAKMICE/BiH - Gruzija 1:2
Bosna i Hercegovina poražena je od Gruzije u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva i za plasman u četvrtfinale Zmajevima je sada potrebno čudo.
26.01.2022. u 16:49

Bh. tim poražen je rezultatom 2:1, iako je na poluvremenu imao prednost. Gruzija se tako plasirala među osam najboljih timova Evrope, a ukoliko savlada Azerbejdžan, što je za očekivati, isto će učiniti i Španija.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

Poraz BiH od Gruzije koji vjerovatno znači i oproštaj od Evropskog prvenstva.

18. minut: BiH ne uspijeva ugroziti Gruzijce. Spor je protok lopte.

14. minut: Kahvedžić je mogao izjednačiti, pokušao je atraktivno, no to mu nije pošlo za nogom.

8. minut:  Gruzija je preokrenula. Bruno Petry Branco je strijelac.

7. minut: Odlična prilika za Arnautovića, ali  ovo je definitivno dan golmana Kupakadzea.

5. minut: Gruzija je izjednačila. Kapiten Radmilović je pogriješio kod dodavanja, Milanović nije bio na golu, a Thales trese mrežu BiH.

5. minut: I dalje 1:0 za bh. tim.

1. minut: Počeo je drugi dio.

Futsaleri BiH na odmor nose minimalnu prednost.

20. minut: Tales je mogao zatresti mrežu BiH. Sve je sjajno uradio, ali je zapucao loptu preko gola.

18. minut: Na povredu se žali snažni Elisandro.

17. minut: Time-out traži selektor BiH Ivo Krezo.

16. minut: Dobra akcija Kahvedžića i Arnautovića, a potonji nije uspio šutirati onako kako je zamislio. Šteta jer mreža je bila prazna.

16. minut: Sebiskveradze ponovo pokušava, Milanović odlično brani.

14. minut: Prijete Gruzijci, Sebiskveradze šutira iznad gola.

12. minut: Treća odlična intervencija Kupatadzea. Sada je zaustavio Boškovića.

11. minut: Još jedna šansa za BiH, opet brani Kupatadze. Ovoga puta udarac je oprobao Aladžić.

10. minut: Bošković je mogao uduplati vodstvo BiH. Ukrao je jednu loptu, izašao sam pred golmana, koji brani njegov udarac.

6. minut. Zmajevi vode. Kahvedžić je strijelac. Veliki dio zasluga za vodeći gol ide Gašparu. On je odlično prošao i onda na drugoj stativi pronašao usamljenog Kahvedžića koji bez problema trese mrežu.

5. minut: I dalje mreže miruju. BiH još uvijek bez prave šanse, dok je Milanović uz pomoć stative zaustavio udarac Brancoa.

1. minut: Utakmica u Groningenu je počela.

17:18 U drugom meču grupe snage će odmjeriti Španija i Azerbejdžan.