TOK UTAKMICE: Velež - Zrinjski 0:1
Fudbaleri Veleža i Zrinjskog danas su u Vrapčićima odigrali gradski derbi.
15.10.2021. u 16:03

Sergej Jakirović, strateg Plemića, odlučio je na teren pošalje sljedećih 11 fudbalera: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Zlomislić, Savić, Jakovljević, Memija, Juranović, Tičinović, Šipovac i Bilbija.

S druge Feđa Dudić, trener Rođenih, odučio se za ovaj sastav: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Ovčina, Vehabović, Salčin i Džanković. Iznenađenje je mladi Arman Džanković, kojem će ovo biti tek treća utakmica ove sezone...

Meč je sudio Irfan Peljto iz Sarajeva, a derbi se igrao bez prisustva publike, jer je Veležov stadion suspendovan nakon prekida utakmice 10. kola protiv Borca, kada su navijači utrčali na teren.

______________________________

90. minut: Kraj! Zrinjski je slavio golom Nemanje Bilbije.

90. minut: Slaviša Radović dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton. Velež će meč završiti sa igračem manje.

86. minut: Zvonić je pokušao glavom, ali Bilbija sa gol-linije loptu izbija u korner.

82. minut: Mogao je Zrinjski i do drugog gola, ali Malekinušić je loše šutirao na ubacivanje Ćorluke.

72. minut: Pokušao je rezervista Demir Peco, ali brani golman Zrinjskog.

62. minut: GOOOLLLLLL! Zrinjski vodi, strijelac je Bilbija. Iskusni napadač iskoristio je grešku golmana Bogdanovića i glavom poslao loptu u mrežu.

57. minut: Velež je sada upropastio veliku priliku. Ćosić i Cvijanović su išli u kontru dva na dva, ali je Ćosić kasnio sa dodavanjem i napadač Veleža ušao je u ofsajd...

54. minut: Prva, koliko-toliko, ozbiljnija situacija u drugom poluvremenu. Zaprijetio je Zrinjski. Memija je centrirao, a Tičinović glavom šutirao pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. Derbi nije opravdao svoj epitet, bar ne u prvih 45 minuta.

22. minut: Sada je opasno pred golom Zrinjskog. Nakon prekida Džanković je šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

17. minut: Opet prijeti Tičinović, ali Zeljković izbacuje loptu u korner.

12. minut: Dobra prilika i za Zrinjski. Juranović je probio lijevu stranu, odigrao povratnu za Tičinovića, koji šutira preko gola.

9. minut: Zvonić kasni na ubacivanje Vehabovića. Ostaje 0:0.

3. minut: Pokušao je Radović iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola.

1. minut: Počeo je derbi u Vrapčićima.

16:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Velež - Zrinjski.