TOK UTAKMICE/ Velež - Sarajevo 1:0
Velež i Sarajevo od 18 sati na stadionu Rođeni u Vrapčićima odigrali su posljednji meč, a ujedno i derbi 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
12.04.2021. u 16:58

Slavili su Rođeni rezultatom 1:0. Meč je riješio autogol Miličevića iz 40. minute.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

19:55 Kraj meča.

92. minut: Šut Velkoskog direktno u Bogdanovića.

90. minut: Šest minuta nadoknade.

85. minut: Finiš meča u Vrapčićima. I dalje 1:0 za Velež.

76. minut: Jukić i Hebibović ulaze u ekipi Sarajeva, izašli su Pidro i Oremuš.

71. minut: Mešanović glavom tik pored gola Veleža. Ofanzivac Sarajeva još će sačekati na prvi gol u bordo dresu.

69. minut: Dvostruka izmjena u Veležu. Osmić i Ćosić su u igri, travnjak su napustili Anđušić i Vehabović.

66. minut: Fanimo je uhvatio volej sa 16 metara, Bogdanović odlično odbranio. Najbolji pokušaj gostiju.

65. minut: Velkoski je zamijenio Adukora.

57. minut: Sušić ulazi umjesto Milanovića.

56. minut: Vehabović prijeti iz slobodnog udarca, ali dosta je to slabije nego u prvo dijelu.

55. minut: Dupovac je dobio žuti karton.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

18:48 Završen je prvi dio susreta. Velež zasluženo nakon 45 minuta ima prednost.

39. minut: GOOOOL. Velež vodi. Anđušić je pogodio. Igrač Veleža šutrao je sa distance, lopta je na putu prema golu pogodila Miličevića, promijenila pravac i završila u mreži.

36. minut: Kovačević u posljednji trenutak interveniše ispred Anđušića nakon što je Pidro nespretno vratio loptu prema golmanu Sarajeva.

30. minut: Dupovac se izborio za prostor u šesnaestercu i nakon centaršuta Mešanovića pokušao glavom. Nije najbolje zahvatio loptu i ona je otišla pored gola. Najbolja prilila za Sarajevo.

29. minut: Hasanoviću žuti karton poslije starta nad Mešanovićem.

22. minut: Duel Zeljkovića i Mešanovića, napadač Sarajeva ostao je na travi, a Bilbija se nije oglasio.

17. minut: Treći žuti karton za Sarajevo. I Adukor je upisan u sudijsku bilježnicu.

15. minut: Udarac Vehabovića iz slobodnjaka lijepom paradom brani Kovačević.

14. minut: Oremuš sada ruši Radovca na dvadesetak metara od gola. I on je dobio javnu opomenu, čini se zbog prigovora.

12. minut: Žuti karton za Handžića nakon prekršaja nad Zeljkovićem.

11. minut: Rođeni traže penal nakon duela Kovačevića i Vehabovića, Bilbija se nije oglasio.

10. minut: Velika šansa za Velež poslije greške odbrane Sarajeva. Vehabović je sa 16 metara šutirao tik pored gola. Kovačević je već bio savladan, ali sreća je bila na strani gostiju.

1. minut: Počeo je susret na stadionu Rođeni.

- Velež i Sarajevo sastali su se dva puta ove sezone i oba meča završena su podjelom bodova. Na Koševu je bilo 1:1, a u Mostaru 0:0.

17:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos meča Velež - Sarajevo.