Evropska liga
TOK UTAKMICE/ Utrecht - Zrinjski 1:1
Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba
25.07.2019. u 18:20

Zrinjski je ostvario odličan rezultat u Holandiji u prvom meču drugog pretkola kvalifikacija za Evropsku ligu. Plemići su remizirali protiv Utrechta rezultatom 1:1.

Revanš se igra za sedam dana u Mostaru.

________________________________________________________________________

KRAJ!

90' Osam minuta sudijske nadoknade.

87' Završnica utakmice. Utrecht je imao još jednu veliku priliku, ali ostalo je 1:1. Venema je promašio gotovo nemoguće.

66' Jakovljević napušta teren zbog povrede. Zamijenio ga je Gojković. U međuvremenu Utrecht je imao veliku šansu, ali Brkić ponovo spašava Plemiće.

61' Lendrić mijenja Hadžića.

60' GOOOOOL! Utrecht stiže do poravnanja. Kerk snažnim udarcem lijevom nogom šalje loptu iza leđa Brkića.

59' Još jedna opasna situacija pred golom domaćih. Rustemović je pokušao glavom nakon kornera, lopta odlazi preko gola. U međuvremenu je iz igre izašao Tičinović, a ušao Mandić

55' Odličan pokušaj Čirjaka, zatresla se mreža, ali sa vanjske strane. Ostaje 0:1.

51' Prvi žuti karton na utakmici. U sudijsku bilježnicu upisan je Kerk zbog povlačenja Rustemovića.

46' Utrecht kreće silovito. Odmah na startu drugog poluvremena u šansi se našao Van De Streek, ali ponovo brani odlični Brkić.

46' Počeo je drugi dio duela.

Utakmicu u Utrechtu prati 17.221 navijač.

Završeno je prvo poluvrijeme. Zrinjski vodi sa 1:0. Domaća publika negoduje. Nije zadovoljna predstavom Utrechta u prvih 45 minuta. Sa tribina se čuju i zvižduci.

45+1' Brkić sada brani nemoguće. Sjajnu priliku u gol nije pretvorio Lonwijk.

45' Prvo poluvrijeme produženo je za četiri minute.

38' Novi pokušaj Zrinjskog, Kadušić šutira direktno u čuvara mreže domaćih.

34' GOOOOL! Školska kontra Zrinjskog. Miljan Govedarica je majstorski zatresao mrežu Utrechta. Sjajno se oslobodio čuvara i onda rutinski loptu poslao u mrežu. Ovo je treći gol Govedarice u kvalifikacijama za Evropsku ligu.

30' Ostalo je još 15 minuta do kraja prvog dijea. Mreže i dalje miruju.

21' Ponovo opasnost pred golom viceprvaka BiH.  Van De Streek nije uspio glavom pogoditi mrežu.

18' Velika šansa za Utrecht. Lonwijk se našao sam pred golom Brkića, ali je šutirao pored gola.

15' Prvi ozbiljniji pokušaj domaćina. Brkić brani udarac Mahera.

1' Počeo je meč u Holandiji, gdje je izmjerena temperatura od 36 stepeni Celzija. Pakleni uvjeti za igru.

- Utrecht je prošlu sezonu u holandskoj eliti okončao na šestom mjestu.

- Zrinjski je jedini klub iz BiH koji nastupa u drugom pretkolu Evropske lige. Sarajevo će igrati u trećem pretkolu.