Baraž za EURO
TOK UTAKMICE/ Sjeverna Irska u finalu nakon penala
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela.izboriti plasman u finale baraža za EURO.
08.10.2020. u 19:20

Bh. tim eliminiran je od Sjeverne Irske na Grbavici i to nakon penal-drame. Poslije 120 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________

Boyce precizan. Sjeverna Irska u finalu baraža.

Edin Džeko siguran za 3:3.

Washington je pogodio za 3:2.

Hotić je precizan za 2:2.

Saville promašuje. I dalje je 2:1.

Višća je uzdrmao prečku.

Lafferty siguran. Sjeverna Irska vodi 2:1.

Hajradinović nije pogodio. Ostaje 1:1.

Dallas je poravnao na 1:1.

Pjanić je bio prezizan za 1:0.

Na Grbavici ćemo gledati penale.

120. minut: Boyce mijenja Thompsona, a Washington Jonesa.

118. minut: Finiš drugog produžetka. Sve bliže smo penal-drami. Izlazi Kolašinac, ulazi Hajradinović.

113. minut: Deveti korner za BiH. Kratko dodavanje za Lončara, koji nije vidio usamljenog Pjanića na 16 metara.

111. minut: Konačno smislena akcija bh. tima koji je katastrofalnim centaršutem upropastio Hotić.

108. minut: Davis je požutio nakon prekršaja nad Gojakom. Spriječio je potencijalni kontranapad.

106. minut: Lončar u igri umjesto Cimirota.

105. minut: Sudija Lahoz odsvirao je kraj prvog produžetka. Još 15 minuta borbe na Grbavici.

104. minut: Zmajevi traže penal nakon što je Kolašinac centrirao, ali Lahoz se ne oglašava.

102. minut: Hotić šutira visoko preko gola.

100. minut: Prošlo je deset minuta igre u prvom produžetku. Pjanić je zaradio žuti karton.

96. minut: Navijači na Grbavici traže pobjedu. U ovim momentima Zmajevima dolazi podrška s tribina.

95. minut: Gojak je lijepo prošao i dodao Višći, koji šutira direktno u Peacock-Farrela.

93. minut: Šehić brani udarac Jonesa. Dobra prilika za Irce.

Počeo je prvi produžetak.

92. minut: Dvostruka izmjena kod gostiju. McNair izlazi iz igre, mijenja ga Thompson, a Lafferty je zamijenio Magennisa.

90. minut: Dvije minute nadoknade.

90. minut: Sve je izvjesnije da ćemo na Grbavici gledati produžetke, odnosno još dodatnih pola sata igre.

89. minut: Hotić mijenja Krunića.

83. minut: Hažiahmetovića mijenja Gojak. Prva izmjena kod BiH.

82. minut: Kod Irske je izašao strijelac gola McGinn, a ušao Jones.

76. minut: Dalekometni pokušaj Pjanića iz slobodnog udarca ide pored gola.

73. minut: Izmjena kod Sjeverne Irske. Whyte mijenja C. Evansa.

72. minut: Još jedan opasan napad bh. tima. Višća je sa desne strane ubacio u peterac, Irci izbacuju u korner.

69. minut: Sjajno dodavanje Pjanića za Džeku, čiji udarac nije bio precizan. Ostaje 1:1.

64. minut: Hadžiahmetović sada pokušava, razbranio se golman gostiju.

62. minut: Pjanić je uzdrmao prečku iz slobodnjaka. Zmajevi nisu imali sreće.

60. minut: Pjanić je sada izborio slobodan udarac.

57. minut: Stopostotna šansa za Krunića. Odlično je prošao i šutirao, a golman Sjeverne Irske brani. S druge strane gosti ozbiljno prijete, ali ostaje 1:1.

53. minut: Sjeverna Irska je poravnala  na 1:1. Jeftin pogodak nakon slabe reakcije odbrane Zmajeva postigao je McGinn.

51. minut: Cipetić je osvojio mnogo prostora, ali slabo šutirao iz velike udaljenosti.

49. minut: Pritišću sada gosti iz Sjeverne Irske. Probili su po desnoj strani bh. tima, ali odbrana je uspjela otkloniti opasnost.

47. minut: Žuri karton za Kolašinca.

46. minut: Počeo je drugi dio. Nema promjena.

Kraj prvog poluvremena. Zmajevi su imali sedam pokušaja prema golu, od čega su dva išla u okvir. Posjed lopte je 55 posto u korist bh. tima. Selekcija BiH očekivano je imala više dodavanja, a napravila je osam prekršaja, naspram pet gostujućih.

45. minut: Još 60 sekundi dodatnog  vremena. Irci su sada imali veliku šansu, ali je Saničanin blokirao šut Davisa.

40. minut: Pet minuta do odlaska na odmor. Izabranici Duška Bajevića kontrolišu meč.

36. minut: Sjeverna Irska već nekoliko minuta uspješno vrši pritisak na polovini BiH.

34. minut: Džeko ostavlja za Krunića. ali ovoga puta igrač Milana mlako šutira direktno u golmana.

29. minut: Ponovo opasna akcija Zmajeva. Džeko se spetljao, lopta dolazi do Višće, koji je odigrao povratni pas za Pjanića, ali veznjak Barcelone šutira pored gola.

24. minut: Dalekometni pokušaj Pjanića odlazi pored gola. Mnogo sreće za Sjevernu Irsku. Golman je već bio savladan.

19. minut: Prvi žuti karton zaradio je Amir Hadžiahmetović.

15. minut: Mogli su gosti brzo do izjednačenja. Magennis je probao glavom, a Šehić nevjerovatnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

13. minut: GOOOOOOL! BiH vodi. Krunić je strijelac. Cipetić je probio po desnoj strani i odigraao povratnu loptu za Krunića, koji šutira i šalje loptu u mrežu.

8. minut: Pritisak Zmajeva, Višća je sada izborio udarac iz ugla. Pjanić je centrirao, lopta u šesnaestrcu došla do Džeke, a odbrana gostuju uspjela je zaustaviti Dijamanta.

5. minut: Saničanin pokušava glavom, lopta ide preko gola.

4. minut: Prvi korner za bh. tim.

2. minut: Pjanić centrira iz slobodnog udarca, lopta je završila u gol-autu.

1. minut: Počeo je duel. Sretno, Zmajevi!

20:42 - Intonirane su himne obje reprezentacije. Grbavica je otpjevala "Jedna si jedina".

20:40 - Igrači izlaze na travnjak, a BHFanaticosi zauzeli su svoje mjesto na tribinama i bit će 12. igrač Zmajeva.

20: 35 - BiH je dva puta odmjerila snage sa Sjevernom Irskom i oba puta slavila. U Belfastu je bilo 2:1, a na Grbavici 2:0.

20:30 - Sretnici koji su mogli do ulaznice zauzeli su svoje mjesto na stadionu.

19.30: Sjeverna Irska igrat će u ovom sastavu:

19:20: Duel je pripao španskom arbitru Antoniju Mateu Lahozu. Prvi put u jednoj utakmici u Bosni i Hercegovini sudije će imati pomoć videotehnologije (VAR).

Bh. tim odigrao je u 2020. godini svega dvije utakmice. U Firenci protiv Italije bilo je 1:1, a na Bilinom polju slavila je Poljska rezultatom 1:2.

Zmajevi su posljednju pobjedu upisali protiv Lihtenštajna 18. novembra 2019. godine, kada je bilo 3:0. Od tada je prošlo tačno 325 dana.