Finale Kupa BiH
TOK UTAKMICE: Široki Brijeg 1:0 Sarajevo
Bordo tim je  osvojio šesti trofej ovog takmičenja i poravnao se sa Željom, a Široki je Kup osvajao tri puta
15.05.2019. u 16:38

Fudbaleri Širokog Brijega i Sarajeva od 17 sati na Pecari igrali su revanš finala Kupa Bosne i Hercegovine. Slavio je Široki sa 1:0, ali to mu je bilo nedovoljno za trofej, s obzirom na to da je Sarajevo u prvom meču trijumfovalo rezultatom 3:0.

Tekstualni prijenos meča sa Pecare mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________

KRAJ!

Sarajevo pred osvajanjem trofeja.

72' Numan Kurdić je zaradio direktan crveni karton. Sarajevo do kraja sa igračem manje.

65' Bekić ulazi umjesto Halilovića. Oba bočna igrača promijenio je trener gostiju.

59' Konačno je Sarajevo prebacilo težište igre na polovinu Širokog Brijega. Ahmetović je izborio korner.

56' Izmjena kod gostiju. Hebibovića je zamijenio Šabanović.

55' Traže penal domaći. Veliki pritisak na arbitra Mujića, koji se nije oglasio.

54' Široki sada nije imao sreće. Volej je uhvatio Ćorić, ali njegov pkušaj zaustavlja prečka.

51' Još jednom Kovačević sjajno interveniše. Jurić je ovog puta pokušao.

49' Kovačević fenomenalno zaustavlja pokušaj Bagarića. Pritisak Širokog Brijega.

48' Pokušaj Jurića glavom zaustavlja Kovačević.

46' Počeo je drugi dio susreta.

Završeno je prvo poluvrijeme. Domaći tim ima minimalnu prednost, a za eventualne penale potrebna su im još dva gola, po uvjetom da ne prime niti jedan.

39' Stoper Širokog Brijega Dominik Kovačić dobio je žuti karton nakon prekršaja nad Mersudinom Ahmetovićem.

25' Šansa za Sarajevo. Kurdić je pokušao glavom, ali Bilobrk pokazuje svoje kvalitete.

23' GOOOOL. Široki vodi sa 1:0. Bagarić je pogodio nakon asistencije Enina.

22' Još jedna dobra šansa za domaće. Hebibović u posljednji trenutak interveniše ispred Bagarića.

19' Prva velika prilika za Široki Brijeg. Babić je odlično probio po boku i odigrao povrati pas za Enina, čiji udarac zaustavlja prečka.

15' Josip Ćorluka šutira glavom nakon prekida. Kovačević brani bez većih problema. Dobro postavljen je bio golman Sarajeva.

15' Domaćin kontroliše igru, a gosti svoju priliku čekaju iz kontranapada.

3' Zaprijetio je Široki preko Markovića, brani Kovačević.

1': Počela je utakmica na Pecari.

- Intonirana je himna BiH.

- Pobjedniku Kupa pripast će nagrada od 30.000 KM, a poraženom finalisti 20.000 KM.  Igrači, tehničko i stručno rukovodstvo kluba-pobjednika dobijaju 45 zlatnih medalja, a igrači, tehničko i stručno rukovodstvo kluba drugog finaliste 45 srebrenih medalja.

- Duel sudi Elvis Mujić iz Banovića, sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Damirom Beljom.

- Utakmici na Pecari neće svjedočiti navijači Sarajeva. Horde zla su jučer otkazale put u Hercegovinu.