Gradski derbi
TOK UTAKMICE: Sarajevo - Željezničar 2:1
Fudbaleri Sarajeva danas u 117. gradskom derbiju s 2:1 savladali Željezničar, tekstualni live prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor
03.11.2018. u 16:17

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Šabanović, Mujakić, Crepulja, Adukor, Stanojević, Rahmanović, Velkoski, Tatar, Ahmetović.
Rezerve: Džafić, Hebibović, Šišić, Mustafić, Halilović, Handžoć, Dupovac.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Pavić, Bakrač, Rodin, Šabanadžović, Vranješ, Čurjurić, Zec, Veselinović, Krpić.
Rezerve: Ćeman, Zilić, Osmanović, Dacić, Hajdarević, Osmanković, Jazvić.

Današnji 117. ligaški duel Sarajeva i Željezničara, odnosno 137. ukupno, sudit će ponajbolji bh. arbitar Irfan Peljto.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

KRAJ 117. ligaškog derbija, u kojem je, kada se sve sabere i oduzme Sarajevo stiglo do zaslužene pobjede.

90. +3: Bespotrebno koškanje fudbalera dva tima.

90. min.: Pet minuta sudijske nadoknade.

89. min.: I Sarajevo ostaje s deset igrača na terenu. Šabanović je zaradio drugi žuti karton zbog udaranja laktom Krpića.

86. min.: Dalekometni udarac mladog Osmanovića, ali Kovačević nije morao intervenisati.

84. min.: Stevanović sa nekih 20ak metara šutira pored gola Sarajeva.

83. min.: Posljednja izmjena Musemića. Dupovac umjesto povrijeđenog Stanojevića.

82. min.: Krpić iz teške pozicije šutira glavom direktno u Kovačevića.

80. min.: Rodin se slabo snašao na prvoj stativi poslije ubačaja Veselinovića iz kornera.

80. min.: Iz svega samo korner za Željezničar.

79. min.: Adukor je igrao rukom nakon centaršuta Pavića, slobodan udarac za Plave.

76. min.: Posljednja izmjena Odovića.

74. min.: Mujakić je osujetio dobru kontru Plavih.

73. min.: Odličan ritam iz prvog poluvremena opao je u nastavku susreta.

67. min.: Prva izmjena u redovima Sarajeva, umjesto Tatara u igru je ušao Hebibović.

65. min.: Zbog dima nastalog paljenjem pirotehnike glavni sudija Irfan Peljto nakratko je prekinuo meč.

65. min.: Osmanković je izblokirao udarac Šabanovića, korner za Sarajevo.

63. min.: Jedna slabija reakcija Kovačevića, kojem je ispala lopta, donijela je prvi korner Željezničaru.

60. min.: I u nastavku lopta je nešto više u posjedu izabranika Husrefa Musemića.

56. min.: Bez većih uzbuđenja u nastavku utakmice.

49. min.: Fejzić udarac Velkoskog izbacuje u korner, prvi na današnjem derbiju.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ prvog poluvremena, Sarajevo zasluženo vodi s 2:1.

45. +1: Još jednu dobru priliku za Sarajevo imao je Crepulja. S nekih 15ak metara šutirao je preko Fejzićevog gola.

45. min.: Dvije minute sudijske nadoknade.

44. min.: Velika prilika za Sarajevo poslije lijepe akcije, ali je Tatar šutirao pored gola.

41. min.: Fejzić siguran nakon udarca Stanojevića.

31. min.: Iskusni napadač pogodio je sjajno glavom, u padu, poslije centaršuta Šabanovića.

31. min.: GOOOOOL! Novi gol Mersudina Ahmetovića za novo vodstvo Sarajeva.

24. min.: Crveni karton! Peljto je Milošu Bakraču pokazao drugi žuti karton. Željo do kraja s deset igrača na terenu.

20. min.: GOOOOOL! Krpić je bio siguran sa bijele tačke za izjednačenje!

18. min.: Sjajan derbi! Irfan Peljto je dosudio penal za Željezničar.

17. min.: Stanojević je asistirao Ahmetoviću za njegov sedmi ovosezonski pogodak.

16. min.: GOOOOOL! Sarajevo vodi 1:0, strijelac je Mersudin Ahmetović.

16. min.: Velika bakljada navijača Željezničara na južnoj tribini.

10. min.: Lopta je u prvih deset minuta utakmice nešto više bila u posjedu Bordo tima.

7. min.: Vranješ je šutirao s velike udaljenosti, ali Kovačević nije morao intervenisati.

3.  min.: Početak utakmice obilježila je koreografija na sjevernoj tribini Koševa, gdje su tradicionalno smješteni navijači FK Sarajevo, uz neizbježnu pirotehniku.

1. min.: Počeo je 117. ligaški duel Sarajeva i Željezničara, prvi s centra krenuli su domaći fudbaleri.

Fudbaleri oba tima izašli su na travnjak, i to u majicama posvećenim dvojici brutalnoj ubijenih sarajevskih policajaca, Adisu Šehoviću i Davoru Vujinoviću.

Pogledajte šta su pred početak derbija kazali Husref Musemić i Milomir Odović pred početak današnjeg derbija: