Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE: Francuska - BiH 1:1
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Strazburu igrala meč 4. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Francuske.
01.09.2021. u 19:45

VEZANI TEKST - Ivaylo Petev iznenadio: Ovo je sastav BiH za meč protiv moćnih Francuza

Završeno je bez pobjednika - 1:1, a Zmajevi su prije gostovanja svjetskim prvacima odigrali dva meča iz kojih su skupili jedan bod.

Zmajevi su bez pobjede od 18. novembra 2019. i gostujućeg trijumfa nad Lihtenštajnom, a ni večeras nisu uspjeli prekinuti crni niz.

Tekstualni prijenos meča Francuska - BiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________

22:38 sati: Kraj u Strazburu, završeno je bez pobjednika - 1:1.

90. minut: Pjanić iz slobodnjaka šutira preko gola.

86. minut: Velika prilika za Prevljaka. Sam se izborio za udarac, ali je šutirao preko gola. Šteta.

77. minut: Izblokiran je udarac Pogbe. Sada smo imali sreće.

76. minut: Hadžiahmetović je dobio žuti karton i neće moći igrati u narednom meču protiv Kazahstana.

70. minut: Kombinovali su Pjanić i Džeko, ovaj drugi pokušao je uposliti Demirovića, ali je odbrana Francuske otklonila opasnost.

54. minut: Umjesto povrijeđenog Kolašinca ušao je Ćivić.

51. minut: Kounde je dobio direktan crveni karton nakon starta nad Kolašincem, imat ćemo igrača više kompletno drugo poluvrijeme. Kolašinac šepa i kreće se uz pomoć doktora i fizioterapeuta.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

21:31 sati: Završeno je prvo poluvrijeme - 1:1.

44. minut: Ponovo prijeti Griezmann, koji je ovaj put bio neprecizan.

40. minut: GOOOL! Francuska je izjednačila. Nakon konrera Griezmann je leđima šutirao prema golu, Šehić je odbranio, ali je VAR odlučio da je lopta prešla gol-liniju i švicarski sudija pokazao je na centar.

36. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Edin Džeko pogađa za 0:1!

28. minut: Pjanić je ubacio iz slobodnjaka, a Benzema izbio loptu u korner. U nastavku akcije uslijedila je kontra, ali bez opasnosti po Šehićev gol.

27. minut: Mbappe pogađa stativu. Šehić je bio na prvoj stativi, ali sreća pa "bomba" nije ušla u gol...

14. minut: Lijepo su kombinovali reprezentativci BiH, a Džeko je na kraju iz prve šutirao preko gola.

14. minut: Sada je zaprijetio Benzema, ali je njegov udarac izblokiran, a loptu je bez problema pokupio Šehić.

12. minut: Zaprijetili su Zmajevi iz kontre, ali je Lloris intervenisao ispred Džeke i spasio svoj gol.

11. minut: Iza nas je deset minuta igre, a Trikolori, očekivano, kontrolišu igru.

4. minut: Ofsajd i na drugoj strani, ali za svaki slučaj Šehić "skida" zicer Benzemi.

2. minut: Zaprijetila je BiH nakon slobodnog udarca. Ubacio je Pjanić, ali je Demirović bio u ofsajd poziciji.

1. minut: Počeo je meč u Strazburu, sretno Zmajevi!

20:41 sati: Himna BiH u Strazburu je pozdravljena aplauzima francuskih navijača.

20:27 sati: Iako zvanično neće biti navijača BiH, na tribinama stadiona u Strazburu ima i zastava naše zemlje.

20:12 sati: Rade Krunić je otpao zbog povrede lista. U stručnom štabu su procijenili kako je važnije da se oporavi do meča protiv Kazahstana, koji se igra naredne sedmice na Bilinom polju.

19:52 sati: Zmajevi su stigli na stadion u Strazburu. Ako je suditi po fotografijama iz Francuske, u dobrom su raspoloženju.

19.46 sati: Zanimljivo, A reprezentacija BiH nikada nije izgubila na gostovanju kod Francuske. U prijateljskom meču odigranom 18. augusta 2004. godine bilo je 1:1, dok je meč kvalifikacija za EURO 2012 završio identičnim rezultatom. Tada je strijelac golčine za Zmajeve bio Edin Džeko.

19.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Francuska - BiH.