Evropska liga
TOK UTAKMICE: Celtic srušio san Sarajeva o plasmanu u grupnu fazu
Fudbaleri Sarajeva s 1:0 poraženi u meču play-offa za plasman u grupnu fazu Evropske lige od škotskog Celtica. Direktan tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratite na portalu Faktor.
01.10.2020. u 18:27

Kraj utakmice u Zenici, Sarajevo se nažalost nije uspjelo plasirati u grupnu fazu Evropske lige.

90. +3: Posljednji minut na Bilinom polju... Klimala i Oremuš su požutjeli.

90. +2: Lopta poslije izblokiranog šuta Handžića dolazi do Barkasa.

90. minut: Tri minute sudijske nadoknade, tri minute nade za bh. prvaka.

89. minut: Pejović je s centra terena upustio centaršut, no odbrana Celtica je dobro intervenisala.

89. minut: Upravo je desni bek Celtica zaradio prvi žuti karton u gostujućem sastavu.

87. minut: Frimpong sa ivice šesnaesterca šutira pored gola Kovačevića.

85. minut: Christieja je zamijenio Ntcham u sastavu Celtica.

84. minut: Jukić i Velkoski zamijenili su Đokanovića i Fanima.

80. minut: Novi korner za goste, Pidro je izbacio.

78. minut: Đokanović spašava, pas Christieja izbacio je u korner. Da to nije učinio, bila bi to velika šansa za goste.

76. minut: Pidro je spriječio izglednu sitaciju za goste...

75. minut: Golman Sarajeva zaustava udarac Christieja.

74. minut: Kovačević hvata loptu poslije slabašnog šuta Taylora...

73. minut: Elhamed interveniše ispred Tatara. Četvrti korner za Sarajevo.

70. minut: Kovačević je odbio loptu poslije jednog udrca Christieja, a odbijenu loptu je Edouard pospremio u mrežu bh. prvaka.

70. minut: GOL! Celtic vodi 1:0. Edourda.

68. minut: Prva izmjena na utakmici. Haris Handžić zamijenio je Mersudina Ahmetovića, kapitenska traka upravo će prijeći na ruku Handžića.

68. minut: Elhamed hvata volej, srećom lopta odlazi pored gola.

67. minut: Korner za Celtic... Christie će ubaciti.

63. minut: Christie je pokušao iz velike udaljenosti, no lopta je otišla preko gola. Ovom šutu prethodila je i dobra akcija gostujućeg tima, no fudbaleri Celtica su loše reagovali u završnici.

58. minut: Miličević najviši u skoku, no glavom slabo šutira...

57. minut: Tatar je izborio treći korner za Sarajevo večeras, prethodno je centaršutem tražio Ahmetovića, no reagovao je Duffy.

57. minut: Taylor centrira, Kovačević opet siguran, lopta je u njegovim rukama.

56. minut: Miličević je osujetio dobru akciju Celtica, odnosi loptu ispred Frimponga.

54. minut: El Younoussi šutira, loptu hvata Kovačević. Drugi šut Celtica na utakmici u okvir gola Sarajeva, i prvi put je šutirao norveški reprezentativac.

53. minut: Šerbečić, Handžić i Velkoski su na zagrijavanju...

52. minut: Ajer na drugoj stativi slabo reaguje...

52. minut: Celtic konkretniji na startu drugog dijela, Dupovac blokira ubačaj El Younoussija. Korner je za Škote.

51. minut: Christie nije uspio smiriti loptu poslije proigravanja Taylora.

50. minut: Tatar šutira, a Duffy blokira udarac fudbalera Sarajeva.

47. minuti: Duffy je faulirao Ahmetovića u jednom zračnom duelu na sredini terena.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme susreta Sarajevo - Celtic.

20:57 - Zagrebački Dinamo s 3:1 savladao je Floru. Amer Gojak i Luka Menalo igrat će u grupnoj fazi Evropske lige. U grupnoj fazi drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja nećemo gledati Anela Ahmedhodžić i Adija Nalića. Njihov Malmoe večeras je s 3:1 poražen na domaćem terenu od španske Granade.

Kraj prvog poluvremena, bez golova u Zenici!

45. +2: Dobra konta Sarajeva. Opet je Tatar povukao loptu, ovoga puta uposlio Fanima, ali je Englez promašio loptu.

45. +2: Pidro klizećim startom izbacuje loptu u aut ispred Frimponga.

45. +1: Još 60 sekundi će se igrati u prvom dijelu.

45. minut: Dvije minute sudijske nadoknade igrat će se Bilinom polju.

43. minut: Žuti karton za Amera Dupovca poslije kontakta sa gostujućim golmanom. Stoper Sarajeva je prvi igrač kojem je francuski arbitar pokazao javnu opomenu.

42. minut: Finiš je prvog dijela susreta na Bilinom polju, škotski velikan nije pokazao ništa posebno. Slobodan udarac za Sarajevo, lopta ponovo u rukama Barkasa.

41. minut: Taylor je u ofsajdu...

41. minut: Prvi šut gostiju u okvir gola, Kovačević hvata loptu poslije udarca norveškog reprezentativca El Younoussija.

40. minut: Ahmetović nije uspio izdržati u duelu s Ajerom.

38. minut: Miličević još jednom odlično čita igru protivika, dobro je reagovao stoper Sarajeva.

36. minut: Centaršut Pejovića, no Barkas je siguran. Lopta je u njegovom naručju.

35. minut: Oremuš je izborio korner za Sarajevo, prvi za našeg prvaka večeras.

33. minut: Miličević zaustava Edouarda, bila je to obečavajuća situacija za goste.

31. minut: Tatar se odlično riješio dvojice čuvara, ali je njegov šut izblokiran. U nastavku akcije Ahmetović nije mogao do lopte poslije ubacivanja Tatara.

29. minut: Celtic ima loptu nešto više u svom posjedu, no za sada bez pravih prilika, neka tako i ostane.

23. minut: Duffy se nije najbolje snašao kod ubacivanja iz ovog slobodnog udarca, gol-aut je.

22. minut: Pidro prekršajem zaustavljam Frimponga.

22. minut: Prejak pas Sušića za Ahmetovića, lopta završava u rukama Barkasa.

20. minut: Fanimo klizećim startom zaustavlja prodor Taylora po lijevoj strani.

19. minut: Barkas hvata centaršut Pidre, loš ubačaj Celtica na suprotnoj strani terena.

14. minut: Ahmetović u nedozvoljenoj poziciji nakon kornera...

13. minut: Dobra kontra Sarajeva i prvo uzbuđenje pred golom Škota. Tatar je pogodio vanjski dio mreže u kontranapadu u kojoj je Bordo tim imao situaciju tri na tri... Na kraju samo korner.

12. minut: Nesporazum Tatara i Ahmetovića, kapiten Sarajeva nije uspio prihvatiti loptu koju mu je upitio saigrač.

10. minut: Neil Lennon je bio primoran napraviti prvu izmjenu. Hatem Elhamed zamijenio je povrijeđenog Bittona.

9. minut: Loš centaršut Pidre završava u gol-autu.

7. minut: Bittonu se ukazuje medicinska pomoć poslije duela sa Pejovićem. Stoper Celtica je napustio teren, gosti trenutno s desetericom na travnjaku.

6. minut: Dupovac je kratko izbacio poslije kornera, lopta je ponovo u posjedu prvaka Škotske.

5. minut: Taylor je izborio prvi korner za škotski tim večeras.

4. minut: Lopta na početku susreta nešto više u posjedu gostiju koji su tražili igranje rukom Dupovca.

1. minut: Francuski sudija Benoit Bastien označio je početak utakmice. Prvi s centra krenuli su fudbaleri Celtica. Poželimo sreću prvaku naše zemlje u borbi za historijski rezultat.

19:57 - Igrači oba tima izašli su na travnjak. Prvak BiH u svojoj domaćoj bordo opremi, škotski sastav u tradicionalnoj zelenoj-bijeloj kombinaciji.

19:33 - Fudbaleri Sarajeva i Celtica uveliko se zagrijavaju. U nastavku pogledajte šta je zabilježio fotoreporter Faktora na travnjaku stadiona Bilino polje.

19:22 - Mateo Sušić je prvi bh. internacionalac koji je večeras sa svojim timom osigurao plasman u grupnu fazu Evropske lige. Cluj je s 3:1 savladao finski KuPS, a naš defanzivac je odigrao cijeli meč.

19:18 - Od 20 sati u play-off Evropske lige sastaju se Standard Liege - MOL Fehervar, timovi dvojice bh. reprezentativaca. Gojko Cimirot je u početnom sastavu belgijskog tima, dok će Armin Hodžić šansu čekati sa klupe.

19:02 - U toku je peti minut duela Dinamo - Flora, a bh. reprezentativac u sastavu zagrebačkog kluba, Amer Gojak, priliku će čekati sa klupe.

18:57 - Anel Ahmedhodžić je i večeras starter u sastavu Malmoa protiv Granade koji počinje od 19 sati, dok je Adi Nalić, za razliku od susreta trećeg pretkola Evropske lige, večeras među rezervama.

18:52 - Menadžer Celtica Neil Lennon odlučio se za ovaj sastav: Barkas, Taylor, Duffy, Bitton, Brown, Christie, Edouard, El Younoussi, Frimpong, Ajer, McGregor.

18:49 - Pogledajte kako izgleda travnjak Bilinog polja nešto više od sat vremena prije početka historijske utakmice za FK Sarajevo.

18: 41 - Šef stručnog štaba Vinko Marinović odredio je početni sastav za večerašnji susretu, a u njemu nema suspendovanog Amara Rahmanovića, koji je zbog dva žuta kartona isključen u meču protiv Budućnosti. Trener bh. prvaka škotskom velikanu od prve minute suprotstavit će ovih 11 igrača: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Đokanović, Pejović, Sušić, Fanimo, Ahmetović i Tatar.

18:26 - Poslije prvog poluvremena rumunski Cluj, za koji nastupa naš Mateo Sušić, vodi protiv finskog KuPS-a s 2:0 i blizu je plasmana u grupnu fazu Evropske lige.