Bitka za EP
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Lihtenštajn 5:0
Dva gola postigao je Gojak, a strijelci su bili i Duljević, Džeko, te Višća
05.09.2019. u 20:25

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju sa 5:0 savladala Lihtenštajna u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Zmajevima je pobjeda bila imperativ, a otpor protivnika slomili su u finišu meča.

Sastavi

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Todorović, Šunjić, Zukanović, Kolašinac, Pjanić, Krunić, Gojak, Višća, Milošević, Džeko.

LIHTENŠTAJN: B. Büchel, Rechsteiner, Malin, Kaufmann, Göppel, M. Büchel, Meier, Hasler, Wieser, Salanović i Gubser.

Glavni sudija je Glenn Nyberg iz Švedske, a asistirat će mu zemljaci Daniel Wärnmark i Joakim Amri Nilsson. Četvrti sudija je Mohammed Al-Hakim, također iz Švedske.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

90. minut: Kraj.

89. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLL! Amer Gojak je strijelac za 5:0.

87. minut: GOOOOOOOOOOLLLL! Edin Višća pogađa za 4:0.

85. minut: GOOOOOOOOLLLLL! Edin Džeko pogađa za 3:0.

80. minut: GOOOOOOOOLLLLLL! Haris Duljević pogađa za 2:0.

72. minut: Čuju se i prvi zvižduci za Zmajeve nakon što je Višća loše centrirao prema Džeki.

64. minut: Büchel je "skinuo" zicer i rezervisti Duljeviću.

62. minut: Lihtenštajn je imao dva vezana kornera, ali je Šehić otklonio opasnost ispred našeg gola.

58. minut: Finska je povela protiv Grčke. Strijelac je Pukki sa bijele tačke u 52. minuti.

56. minut: Nastavlja se dominacija bh. tima, ali gosti su uspješno brane u prvih 10 minuta nastavka.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. Zmajevi vode sa 1:0, a prednost je mogla biti i ubjedljivija.

42. minut: Pokušali su gosti iz kontre, ali Mihojević otklanja opasnost.

34. minut: Pjanić je pokušao iz slobodnjaka, ponovo brani golman Lihtenštajna.

24. minut: Dvije šanse za BiH. Golman Lihtenštajna prvo brani udarac Pjenića, a Džeko potom pogađa prečku. Prinudna izmjena u bh. timu. Izašao je povrijeđeni Šunjić, a ušao Marko Mihojević.

22. minut: Džeko je bio u još jednoj dobroj prilici, ali je šutirao pored gola.

18. minut: Pokušao je i Pjanić, brani gostujući golman.

11. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! BiH vodi 1:0, a strijelac je Amer Gojak.

9. minut: Šehić u posljednjem trenutku interveniše ispred Salanovića, nakon greške Tonija Šunjića.

5. minut: Pritisak BiH na otvaranju meča. Pokušao je Džeko glavom, ali nije bio precizan.

1. minut: Počela je utakmica, sretno Zmajevi.

20.32 sati: BH Fanaticosi su napustili stadion Bilino polje nakon incidenta sa policijom. Opširnije možete pročitati OVDJE.

20.30 sati: Naši reprezentativci završili su zagrijavanje, a tribine se polako pune.

20.25 sati: Poštovani, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Lihtenštajn.