Bitka za EURO
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Finska 4:1
Dva gola postigao je Pjanić, a po jednom su protivničku mrežu tresli Hajrović i Hodžić
12.10.2019. u 17:26

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je savladala Finsku sa 4:1.

Zmajevi su u meču 7. kola kvalifkacija za Evropsko prvenstvo imali imperativ pobjede, jer svaki drugi rezultat osim trijumfa značio je i kraj nadanjima da kroz kvalifikacije možemo izboriti plasman na Evropsko prvenstvo.

Utakmicu je sudio Ivan Kruzliak iz Slovačke, a asistirali su mu zemljaci Tomas Somolani i Branislav Hancko. Četvrti sudija je također Slovak Filip Glova.

Sastavi

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Kvržić, Bičakčić, Kovačević, Kolašinac, Pjanić, Cimirot, Sarić, Višća, Gojak, Hodžić.

FINSKA: Hradecky, Arajuuri, Toivio, Kamara, Tuominen, Lod, Pukki, Soiri, Sparv, Uronen, Raitala.

Tekstualni prijenos sa Bilinog polja mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________________________________________________

KRAJ! BiH je slavila 4:1.

92. minut: Veliki promašaj Amera Gojaka. Mogli smo i do petog gola.

89. minut: Gojak je na asistenciju Hajrovića mogao i bolje reagovati.

87. minut: Finiš je utakmice, već odavno je izvjesno da će Zmajevi upisati pobjedu.

79. minut: GOL! Finska je smanjila na 4:1. Strijelac je Pohjanpalo.

73. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLL! Pogodio je i Armin Hodžić.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.

62. minut: Pohjanpalo šutira pored gola.

58. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Spektakularan pogodak Miralema Pjanića. Nekoliko sekundi gol Finske "visio je u zraku", pokušavali su Hodžić, Gojak i Kvržić, a onda je Pjanić volejom loptu pospremio u mrežu.

57. minut: Još jedna šansa pred golom Finske. Sada je Gojak šutirao preko gola.

54. minut: Miralem Pjanić pogađa prečku.

47. minut: Nastavili su naši momci sa napadima i u drugom poluvremenu, a Cimirot je dobru šansu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Zmajevi.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Zmajevi vode 2:0.

45. minut: Još jedan pokušaj Hajrovića, ali brani Hradecky.

45. minut: Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

37. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLLL! Pjanić pogađa sa bijele tačke, vodimo 2:0.

35. minut: Penal za Zmajeve! Pjanić uzima loptu...

29. minut: GOOOOOOOOOLLLLL! BiH vodi, strijelac je Izet Hajrović.

27. minut: Opasna kontra Finaca, ali je Pukki, srećom, zakasnio na ubacivanje Tuominena.

26. minut: Velika šansa za BiH. Pokušao je Hodžić, ali je finska odbrana izblokirala njegov pokušaj.

23. minut: Još jedan korner za BiH, ali bez opasnosti.

16. minut: Izmjena u bh. timu. Izašao je povrijeđeni Višća, a ulazi Hajrović.

14. minut: Gojak je zatresao mrežu Finske, ali su slovačke sudije poništile gol procijenivši da je Gojak u ofsajdu. Sumnjiva situacija.

13. minut: Pokušao je Gojak, ali samo korner za BiH. U nastavku akcije Bičakčić je šutirao glavom, ali preko gola.

11. minut: Višća se žali na povredu, na zagrijavanje je otišao Hajrović.

11. minut: Pjanić je dobro ubacio, ali smo dobili samo aut.

10. minut: Slobodan udarac izborio je Zoran Kvžić, bit će nova opasnost pred golom Finske.

8. minut: Pritisak bh. tima, ali bez konkretnijih udaraca prema golu protivnika.

1. minut: BiH će izvesti prvi korner, ali Finci otklanjaju opasnost. U nastavku akcije bh. tim je tražio jedanaesterac, ali je slovački sudija samo odmahnuo rukom. Finski igrač je definitivno igrao rukom, ali...

1. minut: Počela je utakmica, sretno Zmajevi.

17.59 sati: Cijeli stadion skandira "Edin Džeko".

17.58 sati: Upravo se intoniraju himne dvije zemlje, a naši navijači, po običaju, pjevaju "Jedna si jedina".

17.55 sati: Reprezentativci BiH i Finske izlaze na teren, a tribina se čuje "Bosna, Bosna".

17.48 sati: Tribine su gotovo pune, a veliku podršku imat će i Finci, jer će na Bilinom polju biti blizu 1.000 gostujućih navijača.

17.41 sati: Izabranici selektora Roberta Prosinečkog imat će veliku podršku s tribina, a na Bilino polje su stigli i BH Fanaticosi.

17.35 sati: Zmajevi su izašli na zagrijavanje.

VEZANI TEKST -Robert Prosinečki u odlučujući meč protiv Finske kreće s debitantom

17.30 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Finska.