Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Bugarska 88:49
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u prvom od dva meča u "balonu", koji organizuje KSBiH, deklasirala Bugarsku sa 88:49. Direktan tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu.
27.11.2020. u 20:37

U dosadašnja dva susreta izabranici selektora Vedrana Bosnića ostvarili su po pobjedu i poraz. U prvom susretu koji je odigran 21. februara ove godine naši najbolji košarkaši slavili su s pola koša razlike u gostima kod Latvije (62:61), a potom su tri dana poslije u Mejdanu poraženi od Grčke 70:65.

U prvom susretu koji je odigran danas u našoj kvalifikacionoj grupi H Latvija je sa 77:66 porazila Grčku.

20:46 - Najbolji bh. košarkaši već su obavili zagrijavanje na parketu dvorane hotela Hills, a do početka utakmice ostalo je manje od 15 minuta.

20:48 - U dva dosadašnja kvalifikaciona susreta košarkaški Zmajevi su za dva poena šutirali 52,5 %, dok Bugari imaju nešto slabiji prccent 49,3 %.

20:52 - U toku je intoniranje bugarske himne.

20:53 - U dvorani je u toku himna Bosne i Hercegovine, Zmajevi će večeras igrati u žutoj-plavoj  opremi. Bugarska će nastupiti u zelenim dresovima.

________________________________________________________________________________________________________

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj! BiH je zasluženo stigla do druge pobjede u kvalifikacija za Eurobasket.

10. minuta: Penava zakucava za plus 41!

9. minuta: Lazić zakucava poslije asistencije Gegića!

9. minuta: Milošević pogađa nakon ofanzivnog skoka, dobija i dodatno slobodno bacanje. Nesportski faul dosuđen je Bugarima.

8. minuta: Milošević je pogodio za dva.

7. minuta: Vrabac vraća prednost BiH na više od 30 poena.

6. minuta: Četvrta trica Bugara, pogodio je Pavlin Ivanov.

6. minuta: Novi poeni Miloševića, Bugarska teško da može izbjeći katastrofu...

5. minuta: Zakucavanje Miloševića poslije asistencije Kamenjaša. BiH je na "plus" 30, a bugarski selektor je pozvao time-out.

4. minuta: Odlična igra u odbrana tjera Bugare na novu grešku.

4. minuta: Tricaaaa! Robersonova treća večeras!

3. minuta: Evgeni Hadzhirusev pogađa tricu, Roberson uzvraća s dva poena.

2. minuta: Milošević ne pogađa za tri poena.

1. minuta: Penava promašuje prvi šut u posljednjoj četvrtini.

TREĆA ČETVRTINA

Odličnom igrom u finišu treće četvrtine BiH je otišla na 28 poena prednosti.

6. minuta: Aleksandar Georgiev pogađa tricu za Bugarsku.

6. minuta: Kakva "banana" Gegića!  Bachev je morao pokupiti "koru"!

5. minuta: Novi poeni Penave, ali nije uspio pogodati dodatno slobodno bacanje.

5. minuta: Tricaaaa! Meka ruka Ajdina Penave, Vasil Bachev uzvraća polaganjem

4. minuta: Mini serija gostujućeg sastava, Bosnić je pozvao time-out!

3. minuta: Lagani poeni Bugara... Sada je 49:26.

2. minuta: Kakva blokada Sulejmanovića, i još bolje zakucavanje Kamenjaša na suprotnoj strani!

2. minuta: Tehnička greška za Edina Atića.

1. minuta: Prve poene za BiH u drugom dijelu postiže Sulejmanović!

1. minuta: Prvi napad u drugom poluvremenu imat će gosti. Odlična odbrana našeg tima...

21:50 - Kenan Kamenjaš sa deset poena bio je najefikasniji igrač naše selekcije u prvom poluvremenu. Sulejmanović je ubacio osam, a Atić i Roberson po šest.

DRUGA ČETVRTINA

10. minuta: Kakvo zakucavanje Kamenjaša na asistenciju Robersona, nažalost nakon što se oglasila sirena koja je označila kraj prvog poluvremena.

10. minuta: Tricaaaaa! Gegić je precizan!

9. minuta: Sulejmanović je još jednom odlično odigrao protiv dvojice Bugara pod košem. Bugari su pogodili za dva.

8. minuta: Sulejmanović odličan, skok u napadu i dva poena, ali je promašio dodatno slobodno bacanje.

8. minuta: Dva slobodna bacanja za Bugare nakon faula Kamenjaša. Pavel Marinov pogađa jedno od dva.

7. minuta: Lijepu akciju našeg tima završava Amar Gegić. Ponovo smo na 20 poena prednosti.

7. minuta: Bugari pogađaju tricu!

6. minuta: Čampara za Kamenjaša... Bh. centar postiže deseti poen večeras.

5. minuta: Sulejmanović je promašio za tri poena... No ni rivali se ne snalaze najbolje na našem dijelu terena.

4. minuta: Tricaaaaa! Edin Atić je pogodio dalekometni šut! Bugari su smanjili na 34:15.

4. minuta: Čampara je požurio s jednim dugim pasom, Bugari su presjekli i pogodili za dva!

3. minuta: Vrabac je prvo promašio polaganje, no izborili smo se za loptu, pa Vrabac sve popravlja zakucavanjem! BiH je na "plus 20"! Bugari su pozvali time-out.

3. minuta: Bugari forsiraju šut za tri poena, ali nižu se promašaji... Neka se tako i nastavi!

2. minuta: Lazić sada pogađa oba slobodna bacanja.

2. minuta: Lazić pogađa za "plus 16"! Odlična igra naše selekcije!

1. minuta: Vrabac pogađa uz prekršaj, pogađa i dodatno slobodno bacanje.

PRVA ČETVRTINA

10. minuta: Jedan od dva penala pogađa Miloševića, a Bugari sa zvukom sirene promašuju pokušaj za tri poena. Dobra igra našeg tima...

10. minuta: Šest sekudni prije kraja Atić je zaustavlje prekršajem. Lopta je sa strane, no sada će Milošević na liniju slobodnih bacanja.

10. minuta: Milošević promašuje zicer...

9. minuta: Malo smo zakomplikovali čist posjed lopte, i dali Bugarima priliku s linije za slobodna bacanja. Bost pogađa oba penala.

9. minuta: Sulejmanović je pogodio za dva poena, sada je 21:9!

8. minuta: Booooom! Kakva zakucavanje Kamenjaša!

7. minuta: Sulejmanović je promašio šut za tri poena, Kamenjaš je upisao ofanzivni skok, no Vrabac nije pogodio u nastavku akcije. I Bugari su promašili.

7. minuta: Atić neprecizan za dva poena... Kamenjaš i Roberson sa po šest poena najbolji su strijelci našeg tima.

6. minuta: Četiri vezana lagana poena Bugara natjerala su Bosnića da pozove prvi time out večeras.

6. minuta: Tricaaaaa! Druga za Robersona večeras.

6. minuta: Demarquis Bost pogađa jedno od dva slobodna bacanja.

6. minuta: Naša selekcija igra dobru odbranu, i prilično dobro kontrolišemo defanzivni skok.

5. minuta: Kamenjaš pogaša uz faul, poslije asistencije Robersona, zabio je i "penal".

5. minuta: Odlična igra Kamenjaša leđima ka košu, BiH vodi 11:0! Bugari su postigli prve poene.

4. minuta: Tricaaaaa! Prvi poeni Johna Robersona u dresu BiH.

4. minuta: Gegić u kontri nije uspio iskontrolisati loptu koja je završila u autu, prethodno su Bugari promašili još jedan šut. Novi promašaj gostiju za tri poena.

3. minuta: Završen je prvi time out koji je pozvala klupa Bugarske. Kamenjaš pogaša jedno od dva slobodna bacanja.

3. minuta: Tri vezana promašaja za tri poena, dva Bugara i jedan našeg tima. Kenan Kamenjaš je izborio prekršaj. Chavdar Kostov je bh. centra zaustavio faulom.

2. minuta: Atić promašuje šut za tri poena, ofanzivni skok Kamenjaša, a potom Atić pogađa za dva poena uz prekršaj.

1. minuta: Sulejmanović postiže prve poene za BiH.

1. minuta: Prvi napad za našu selekciju, no ostaje 0:0. Na suprotnoj strani Bugari promašuju šut za tri poena. Faul Gegića.

1. minuta: Početa je prva četvrtina. Prvi napad imat će Bugarska . Prva petoka BiH: Roberson, Atić, Gegić, Kamenjaš i Sulejmanović.