Fudbaleri Borca i Željezničara na Gradskom stadionu u Banjoj Luci odigrali su derbi 14. kola Premijer lige BiH.
09.11.2020. u 16:52

Bila je to ljepotica kola, u kojoj su domaći slavili sa 4:3.

___________________________________________________________________________

90. minut: Kraj u Banjoj Luci. Borac je slavio sa 4:3.

89. minut: Juričić je pokušao glavom, ali Pavlović brani.

85. minut: GOOOOOLLLLL! Zakarić pogađa za 4:3.

82. minut: Pritisak Željezničara u finišu meča.

77. minut: Ziljkić je sve pokušao sam, ali nije bio precizan.

66. minut: Sjajna prilika za Lukića, koji iz prve šutira preko gola.

54. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Ermin Zec na asistenciju Boje pogađa za 3:3.

50. minut: Konačno je sudija Jelić pokazao žuti karton i to stoperu Borca Milojeviću.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut: Velika prilika za Lukića, koji iz peterca šutira preko gola.

39. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Borac ponovo vodi, strijelac je Zakarić.

22. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Ermin Zec je pogodio za 2:2. Sjajna akcija Željezničara, a asistirao je Lendrić.

17. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Borac ponovo vodi, strijelac je Vranješ.

16. minut:Bekrić snažno šutira, ali Pavlović brani.

9. minut: Sporna situacija pred golom Želje, da li je Jelić mogao pokazati na bijelu tačku? Domaći su tražili jedanaesterac kada je lopta pogodila Stevanovića u ruku, ali je sudija Jelić pokazao na korner. I bio je u pravu, jer se lopta odbila od igrača Želje u ruku. Sve je čisto.

7. minut: GOOOOOLLLLLLL! Stevanović pogađa za 1:1.

4. minut: GOOOOOLLLLLLL! Jovo Lukić pogađa za 1:0. Napadač Borca pogodio je glavom nakon diskutabilnog prekršaja kojeg je sudija Jelić pokazao za domaće, kada je prekinuo kontru Sarajlija.

1. minut: Počeo je meč Borac - Željezničar.

17.55 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos derbija 14. kola PLBiH.