Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/ BiH - Ukrajina 0:2
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine utakmicom protiv Ukrajine završila je neuspješne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.
16.11.2021. u 19:22

Ukrajinci su na Bilinom polju slavili sa 2:0 i izborili baraž ispred Finske koja je poražena od selekcije Francuske.

Bh. tim nastupio će bez Edina Džeke, Seada Kolašinca, koji su povrijeđeni, a u rosteru nije bilo ni Miralema Pjanića.

Do promjene je došlo i među stativama, jer standardnog Ibrahima Šehića zamijenio je Nikola Vasilj.

BiH: Vasilj, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kovačević (C), Sušić, Prcić, Hadžiahmetović, Gojak, Stevanović, Demirović, Menalo.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

Kraj na Bilinom polju.

88. minut: Malo je nedostajalo da Ukrajinci postignu i treći gol. Dovbyk je poigrao s odbranom Zmajeva, predriblao je i Vasilja, ali Kovačević interveniše s gol-crte.

79. minut: GOOOOL. Ukrajina je uduplala vodstvo. Dovbyk je strijelac. Izašla je visoko odbrana Zmajeva, Dovbyk je dobio odličnu loptu u prostor, sam izašao pred Vasilja i rutinski podio.

77. minut: Efektan pokušaj Prevljaka makazicama, brani golman Ukrajine.

77. minut: Francuska je uduplala prednost protiv Finske, Ukrajinci pred plasmanom u baraž.

74. minut: Ahmedhodžić pokušava nakon kornera, brani Bushchan.

71. minut: Prevljak mijenja Menala, a Nalić ulazi umjesto Hadžiahmetovića.

65. minut: Francuska vodi u Finskoj i to ide u prilog Ukrajincima.

64. minut: Dvostruka izmjena u timu BiH. Krunić i Cimirot u igri, teren su napustili Prcić i Gojal.

59. minut: GOOOOOL. Probili su Ukrajinci po lijevoj strani, Zinchenko je ostao usamljen nakon prizemnog centaršuta i pogodio mrežu Zmajeva.

56. minut: Ahmedhodžić blokira pokušaj Yaremchuka. Dobra je ovo bila šansa za goste.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

21:33 Miruju mreže i u drugom meču grupe između Finske i Francuske. Prema trenutnom stanju na tabeli Finska ide u baraž. Francuska je ranije osigurala prvo mjesto.

Kraj prvog dijela. Nema pogodaka.

45. minut: Velika šansa za BiH nakon kornera. Hadžikadunić je pokušao glavom, gostujući golman uz pomoć stative spašava svoju mrežu.

45. minut: Posljednji trenuci prvog dijela. Ukrajince je dočekao žestok otpor, bez obzira što za BiH rezultat u ovom meču nije od krucijalne važnosti.

27. minut: Prijeti Ukrajina preko Yarmolenka, tik pored stative.

26. minut: Prva ozbiljna prijetnja BiH. Demirović iz teške situacije šalje loptu pored gola.

13. minut: Još jedan pokušaj gostiju, Zinchenko neprecizan.

5. minut: Malinovskyi opasno prijeti, lopta ide pored gola.

1. minut: Krenuo je susret.

20:41 Intoniraju se himne. Salve zvižduka za himnu Ukrajine.

20:37 Na Bilinom polju sada ima oko 2.500 navijača. Policija je spriječila incident. BH Fanaticosi krenuli su prema gostujućim navijačima, navodno zbog transparenta koji su Ukrajinci istaknuli, ali ih je zaustavila policija.

20:27 U Zenici će podršku imati i Ukrajinci.

20:18 Za razliku od meča u subotukada su tribine bile pune, večeras na Bilinom polju prisustvuje oko 1.000 ljudi. Navijači očito u posljednjem susretu ove godine drže distancu prema Zmajevima.