Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/ BiH - Kazahstan 2:2
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine uknjižila je treći remi u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
07.09.2021. u 19:22

Zmajevi su na Bilinom polju u Zenici podijelili bodove s Kazahstanom rezultatom 2:2. I Kazahstancima je ovo treći remi.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

Kraj meča.

90+5 minut: Kazahstan je izjednačio. Zainutdinov postiže efektan gol iz slobodnog udarca. Nevjerica na licima bh. igrača, navijača, stručnog štaba...

90. minut: Još šest minuta nadoknade.

85. minut: GOOOOL. Preokret bh. tima. Menalo pogađa mrežu Kazahstana. On je ostao usamljen u šesnaestercu, iz kornera je centrirao Pjanić, a fudbaler Dinama glavom pospremio loptu u mrežu.

82- minut: Džeko ponovo u dobroj prilici, ali promašio je loptu. Nije ovo njegova noć.

81. minut: Imali su Kazahstanci tri vezana kornera, ali ovoga puta odbrana interveniše bolje nego kod gola Kazahstanaca. Vassiljev u nastavku napada ruši Gojaka i zaustavlja kontranapad zbog čega je dobio žuti karton.

79. minut: Prevljak umjesto Demirovića.

77. minut: Džeko sa dvadesetak metara šalje loptu pored gola.

74. minut: GOOOOL. Pjanić pogađa. Zmajevi su poravnali. Ima vremena za preokret. Drugi je ovo Pjanićev pogodak u kvalifikacijama.

72. minut: VAR provjerava da li je Džeko bio u ofsajdu...Sve je čisto.

70. minut: Penal za BiH. Marockhin je poslije prekida srušio Džeku, sudija to odlično vidio i pokazao na bijelu tačku.

70. minut: Zainutdinov je zaradio žuti karton u gostujućoj selekciji.

68. minut: Umjesto Hadžikadunića u igri je Menalo.

60. minut: Žuti karton za Džeku zbog prigovora. Prethodno je Ćivić šutirao, lopta otišla iznad gola. Bh. fudbaleri tražili su korner, sudija se nije oglasio, zbog čega je reagirao Dijamant, a izraelski arbitar pokazao mu je javnu opomenu.

55. minut: Gojak mijenja Nalića.

51. minut: Kazahstan vodi. Pogodak gostiju nakon kornera, slaba reakcija bh. odbrane. Pogodio je Kuat.

46. minut: Izmjena u bh. timu. Vjerovatno nedovoljno oporavljeni Kolašinac ostao je u svlačionici, u igri je Eldar Ćivić.

45. minut: Ni završni pritisak nije urodio plodom. Na odmor se ide bez pogodaka.

36. minut: Stopostotna prilika za Demirovića. Sve je dobro uradio bh. napadač, ali je golman Kazahstana odbranio njegov udarac.

34. minut: Još jedna sjajna prilika za BiH. Nalić i Demirović su ukrali loptu zadnjoj liniji Kazahstanaca, Nalić je proigrao Pjanića, a novi član Bešiktaša poslao prejak pas prema Džeki. Šteta.

30. minut: Žuti karton za Hadžikadunića, on će propustiti oktobarski meč s Kazahstanom.

28. minut: Nalić se izborio za loptu i šutirao direktno u  Shatskiya.

25. minut: Sada je blokiran pokušaj Džeke.

20. minut: Kolašinac šalje loptu pored gola. Poslije toga je Džeko poslao loptu u prazan prostor za Pjanića, ali golman Kazahstana na vrijeme napušta svoju mrežu.

17. minut: Još jedna odlična prilika za Dijamanta. Pogriješila je odbrana Kazahstana, Džeko je ostao zaboravljen na drugoj stativi, ali je poslao loptu iznad gola.

15. minut: Čini se da je splasnuo uvodni pritisak bh. tima. Izdržali su gosti prvi nalet izabranika Ivayla Peteva.

10. minut: Džeko šutira pored gola.

5. minut: Velika šansa za BiH. Stevanović je dobio loptu u prostor, odlično istrčao i ubacio u šesnaesterac prema Džeki, ali Dijamant nije zahvatio loptu onako kako je želio pa je prilika otišla u nepovrat. Čini se da je lopta odskočila što je zasmetalo katitenu BiH.

3. minut: Prvi opasan napad BiH. Kazahstanci su igrali visok presing, Zmajevi sjajno iznijeli loptu, probili bo boku, ali centaršut Kolašinca blokira odbrana gostiju. U nastavku napada Pjanić hvata volej, lopta ide preko gola.

1. minut: Počeo je duel u Zenici.

20.40 sati - Fudbaleri su izašli na travnjak.

- Na klupi su ostali Vasilj, Pirić, Ćivić, Nukić, Hajradinović, Prevljak, Gojak, Cipetić, Menalo, Jovičić, Lončar

- Duel u Zenici bit će prvi u kojem će BiH i Kazahstan odmjeriti snage. Ranije se ove dvije selekcije nisu sastajale.

- Maksimalno 6.000 navijača može biti na tribinama Bilinog polja, uz propisane epidemiološke mjere, a uvjet za prolazak kroz kapije stadiona je da navijači posjeduju negativan test na koronavirus, potvrdu o prebolovanom koronavirus i(li) potvrdu o vakcinaciji.

- Yigal Frid (29) iz Izraela sudit će dvoboj na Bilinom polju. Sudije će imati i pomoć videotehnologije (VAR).

Navijači, Stadion Bilino polje, 07.09.2021.