Kvalifikacije za EURO
TOK UTAKMICE - BiH - Italija: Zaslužena pobjeda Azzurra na Bilinom polju
15.11.2019. u 20:09

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom poražena od Italije s 3:0 u pretposljednjem meču kvalifikacija za EURO 2020.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice!

90. minuta: Igrat će se dvije minute sudijske nadokande.

88. minuta: Nakon Insigena i Donnarumma je zaradio ovacije publike u Zenici. Gollini je dobio priliku umjesto čuvara mreže Milana.

86. minuta: Castrovili je zamijenio Insignea.

83. minuta: Hodžić je prekombinovao poslije obećavajuće akcije...

79. minuta: Žuti karton za Kovačevića.

76. minuta: Džeko šutira visoko preko gola, a Mato Jajalo je zamijenio povrijeđenog Pjanića.

74. minuta: Miralem Pjanić se žali na povredu. El Shaarawy će zamijeniti Bernardeschija, koji je zaradio aplauze bh. navijača.

69. minuta: Šehić je ukrotio udarac Bernardeschija.

61. minuta: Dvostruka izmjena u bh. timu. Hodžić i Sarić su zamijenili Višću i Bešića.

Pogodak Italije za 0:3 pogledajte OVDJE.

53. minuta: Kontru Italije u 0:3 pretvorio je Andrea Belotti.

51. minuta: Lopta nešto više u posjedu našeg tima, a Italija prijete...

46. minuta:
Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici.

Kraj prvog poluvremena nakon koje Italija na Bilinom polju ima dva gola prednosti.

Pogodak Italije za 0:2 pogledajte OVDJE.

43. minuta: Četvrostruki prvaci svijeta vode s 2:0, a za razliku od Italije naš nacionalni tim nije uspio realizovati dobre prilike koje je imao u prvom poluvremenu.

40. minuta: Šehić brani udarac Belottija.

39. minuta: Velika šansa, fantastična odbrana Donnarumme...Gužvu pred golom Italije nakon kornera Zmajevi nisu uspjeli iskoristiti. Golman Italije je pokazao zašto je jedan od najboljih mladih čuvara mreže na svijetu.

37. minuta: Insigne je kaznio novu grešku naše odbrane, Italija vodi 2:0.

31. minuta: Dobra prilika za Zmajeve, Bešić je šutirao...Velika je to bila šansa za našu selekciju, no Emerson je izblokirao.

25. minuta: Prvi žuti karton na utakmici dobio je Bernardeschi poslije starta nad Krunićem.

Vodeći pogodak Italije pogledajte OVDJE.

21. minuta: Italija vodi na Bilinom polju golom Acerbija. Stoper Azzurra se odlično snašao u kaznenom prostoru naše selekcije.

18. minuta: Šehić "skida" veliku šansu Bernardeschija.

16. minuta: Izblokiran je dobar udarac kapitena Zmajeva...

15. minuta: Najbolja šansa za Italiju, Kvržić je šut Insignea skrenuo u korner.

12. minuta: Italijanski golman zaustavalja udarac Edina Džeke sa nekih 30 metara.

8. minuta: Donnarumma brani udarac Bičakčića.

6. minuta: U dobroj kontri su bili Bešić, Džeko i Višća, no lopta nije stigla do bh. napadača.

2. minuta: Prvi korner za Italijane. Opasnu situaciju pred golom Šehića riješio je Bičakčić. Stoper Hoffenheima bio je pravovremen sa blokom.

1. minuta: Već u 20. sekundi BiH je bila u obećavajućem napadu, no Edin Višća je zakasnio s pasom za Edina Džeku, koji je već bio u ofsajdu.

1. minuta: Počela je utakmica, prvi s centra krenuli su Italijani.

- 3 minute: Veliki aplauz uslijedio je nakon himne Italije, zemlje koja je dokazani prijatelj fudbalske reprezentacije BiH i našeg Saveza.

- 5 minuta: Prevođeni švicarskim sudijom Sandrom Schärerom fudbaleri obje selekcije izašli su na travnjak Bilinog polja.

- 12 minuta: Tribine stadiona Bilino polje skoro da su ispunjene, iako u Zenici ovoga puta nije bilo neke velike euforije.

- 22 minute: Najbolji bh. fudbaleri već su na zagrijavanju, a neke od detalja pogledajte u fotogaleriji.

- 25 minute: BiH i Italija do sada su odigrale dva međusobna duela. U prijateljskom susretu prije 23 godine BiH je slavila s 2:1, dok su Italijani u ovim kvalifikacijama trijumfovali identičnim rezultatom u Torinu.

VEZANA VIJEST - TV prijenos iz Zenice: Ovdje možete gledati utakmicu BiH - Italija

- 34 minuta: Zmajevi su ostali i bez teoretskih šansi za plasman na EURO 2020 kroz kvalifikacije nakon štoje Finska s 3:0 večeras savladala Lihtenštajn, i tako se po prvi put u historiji plasirala na kontinentalni šampionat.