Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/ BiH - Finska 1:3
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je bez šanse da izbori baraž za Mundijal.
13.11.2021. u 13:33

Zmajevi su u pretposljednjem kolu kvalifikacija poraženi od Finske na Bilinom polju rezultatom 3:1. Bh. tim je od 37. minute igrao s igračem više, ali su Finci s desetoricom na travnjaku postigli dva gola.

Tesktualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

Kraj utakmice. Zvižduci za bh. fudbalere.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

88. minut: Velika prilika za BiH da smanji zaostatak, blokiran Prevljak.

80. minut: Pukki izlazi, dobio je aplauze publike.

78. minut: Prcić šutira, Hradecky odbija u korner,

73. minut: GOOOOL. Finska opet pogađa. Još jedna amaterska reakcija naše odbrane koju koristi O'Shaughnessy. Nakon pogotka korišten je i VAR, ali utvrđeno je da je sve bilo čisto, odnosno da se finski igrač nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

69. minut: GOOOOOL. Vraćaju se Zmajevi u igru. Menalo je pogodio. Asittenciju bilježi Gojak, Proradila je veza iz Dinama.

66. minut: Pjanić i Krunić su napustili teren, u igri su Sušić i Menalo. Kada je Pjanić izlazio iz igre čuli su se zvižduci navijača, ali i aplauzi.

61. minut: Prcić šutira sa distance, lopta ide preko gola.

55. minut: Gojak mijenja Cimirota, Prcić umjesto Hadžiahmetovića.

54. minut: Demirović pokušava, pored gola.

51. minut: Finska vodi 2:0. Brutalna kazna nakon slabe rekacije odbrane. Na jednu dubinsku loptu u šesnaesterac niko nije išao, Pukki je vrato u igru s linije, a Lod matirao Šehića.

49. minut: Šutirao je Krunić, dobro postavljeni Hradecky bez problema odbranio.

47. minut: Finci prvi prijete. Tik pored gola šutira Pukki. Umalo 0:2.

46.  minut: Nissila ulazi, a Forss izlazi iz igre u selekciji Finske. Taktička je ovo promjena zbog brojčanog deficita na travnjaku.

Kraj prvog dijela. Finska vodi sa 1:0.  Od 37. minute gosti su ostali s igračem manje.

45+2: Prevljak glavom preko gola. Prethodno je udarac Hadžiahmetovića s vrha šesnaesterca izblokirala finska odbrana.

45. minut: Tri minute nadoknade prvog dijela.

40. minut: Prevljak je iz dobre pozicije zapucao loptu preko gola.

38. minut: Kolašinac ne može nastaviti meč. U igri je Demirović.

38. minut: Krunić pokušava glavom, lopta ide preko gola.

37. minut: Oštar start Raitale nad Kolašincem. Finac je dobio direktan crveni karton.

29. minut: GOOOOL. Finska vodi. Marcus Forss je strijelac. Probili su Finci po desnoj strani, Pukki je ubacio u peterac, a Forssu nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

25. minut: Brani Šehić. Pročitao je Pukkija! Navijači sada skandiraju njegovo ime.

24. minut: Penal za Finsku. Pjanić je igrao rukom. Žuti karton za Pjanića.

23. minut: Velika greška Saničanina na centru. Pukki mu je uzeo loptu, izašao sam pred Šehića, ali Saničanin se stigao vratiti i intervenisati.

20. minut: Forss s "penala" šutira glavom direktno u Šehića.

19. minut: Ponovo probijamo po lijevoj strani. Krunić je osvojio mnogo prostora, dodao za Kolašinca, ovaj proslijedio za Cimirota koji centrira, ali Prevljak nije uspio zahvatiti loptu kako je želio.

11. minut: Odlična šansa za BiH. Sjajna akcija po lijevoj strani Ćivića i Kolašinca, igrač Arsenala je odigrao povratnu na vrh šesnaesterca, a Pjanić slabo šutirao.

8. minut: Zmajevi traže penal. I zaista se čini da je jedan finski fudbaler igrao rukom. Nejasno je zbog čega nije upotrijebljen VAR.

6. minut: Sudija Oliver razgovarao je prvo sa selektorima, a potom i kapitenima timova. Nikome nije jasno o čemu se radi.

3. minut: Prvi korner za BiH. Pjanić ide ka korner zastavici. Ništa nakon udarca iz ugla, BiH ima inicijativu, svi Finci su iza lopte, što se i očekivalo.

1. minut: Engleski arbitar Michael Oliver označio je početak meča.

14:57 Jedna si jedina odjekuje Bilinim poljem. Čini se da će himna BiH slediti Fincima "krv u žilama".

14:56 U toku je intoniranje himni. Prvo himna gostujuće selekcije. Fince s tribina bodri dvadesetak navijača.

14:55 Igrači izlaze na teren.

14:54 Na Bilino polje stiglo je oko 10.000 navijača.

14:53 Reprezentativci BiH imat će sjajnu podršku s tribina.

Na klupi su ostali Vasilj, Pirić, Hadžikadunić, Sušić, Menalo, Kodro, Gojak, Cipetić, Nalić, Kovačević, Prcić, Demirović

Pobjedom protiv Finske bh. tim bi uoči posljednjeg kola došao na korak do baraža, dok bi porazom Zmajevi ostali bez šansi da osvoje drugo mjesto u grupi. Eventualnim remijem u posljednjih 90 minuta kvalifikacija sve bi bilo otvoreno...