Eurobasket - Grupa C
TOK UTAKMICE: BiH - Belgija 70:55
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon 22 godine pauze danas je zaigrala na Evropskom prvenstvu.
17.06.2021. u 14:41

Bh. dame su u Strasbourgu savladale Belgiju u 1. kolu Grupe C sa 70:55. Belgijanke su bile favoritkinje, šesta su reprezentacija svijeta, ali su bile nemoćne pred našim damama.

Zmajice su nastup na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta čekale od 1999. godine.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

40. minut: Završen je meč 1. kola, izabranice selektora Gorana Loje ostvarile su veliku pobjedu u Francuskoj.

39. minut: BiH pred senzacijom. Zmajice vode 66:65.

37. minut: Nova trojka Babić za 62:53, minut odmora traže bh- protivnice.

36. minut: Babić postiže trojku, Belgijanke prave grešku u napadu.... - Sada je 59:53.

35. minut: Izjednačenje nakon izgubljene lopte bh. tima, a onda Delić postiže trojku za 56:53.

34. minut: Belgija postiže četiri vezana poena za 53:51.

32. minut: Zmajice vode 53:47.

30. minut: Kraj treće četvrtine. BiH u posljednju dionicu igre ulazi s četiri poena prednosti (51:47). Bh. košarkašice su ovu dionicu igre dobile rezultatom 21:19.

29. minut: Babić je odvela BiH na plus pet (49:44), ali se Belgija vratila trojkom na 49:47.

28. minut: Sada je 45:44 za BiH.

26. minut: Mestdagh uzvraća trojkom za 44:41.

25. minut: Šest vezanih poena Zmajica. Trojke su pogodile Babić i Deura - 44:38

25. minut: Rezultat je izjednačen 38:38.

22. minut: Trojka Babić - 35:32.

22. minut: Rezultat je 32:32.

21. minut: Počela je treća četvrtina.

Završeno je prvo poluvrijeme: BiH vodi rezultatom 30:28 (19:11, 11:17). Devet poena postigla je Jones, po sedam Gajić i Babić. BiH je u drugoj dionici imala i 12 poena prednosti (25:13).

19. minut: BiH bez rješenja u napadu, mnogo neiznuđenih grešaka koriste Belgijanke i dolaze na minus 1 - 29:28.

18. minut: Gajić precizna za dva poena. BiH na plus pet - 29:24. Gajić na kontu ima sedam poena.

18. minut: Belgija je prišla na minus tri - 27:24.

17. minut: Serija 4:0 Belgijanki za 27:20.

15. minut: Pet minuta do odlaska na odmor - 27:16 u korist naše selekcije.

14. minut: Trojka Gajić, prethodno je Jones pogodila jedno slobodno bacanje. Sada je 23:11 za BiH.

12. minut: Poslije dvije minute igre u prvoj četvrtini niko nije postigao poene - 19:11 i dalje.

10. minut: Kraj prve dionice. Zmajice imaju prednost rezultatom 19:11. Jones na kontu ima sedam, a Deura i Babić po pet poena.

8. minut: Belgija uzvraća trojkom za 17:11.

8. minut: Devet poena prednosti za BiH. Poslije trojke Babić je 17:8.

5. minut: Deura je pogodila trojku - 10:2.

4. minut: BiH vodi 7:2. Jones je postigla pet poena.

1. minut: Meč je počeo. Jones je odmah postigla tri poena.

14:59 sati: Početna petorka BiH: Deura, Babić, Gajić, Tavić, Jones

14:55 sati: Zmajice u dvorani imaju podršku s tribina, a tokom intoniranja himne navijači su otpjevali "Jedna si jedina".

14:53 sati: Pored ekipa BiH i Belgije u Grupi C još će igrati selekcije Slovenije i Turske.

14:44 sati: BiH i Belgija igrali su na EP 1995. godine, a tada je naš tim slavio rezultatm 98:78.