Mostarci su trijumfom uhvatili priključak za vodećim trojcem i približili su se pozicijama koje vode u Evropu.

Velež: Hadžikić, Oreč, D. Halilović, Hrkač, Suljić, Peco, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović i Bruno Oliveira.

Sarajevo: Šahinović, Čataković, Penaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Aničić, Đuričković, Buljubašić i Mustafić.

Tekstualni prijenos sa stadiona Rođeni možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

90. minut: Kraj u Mostaru, Velež je slavio golom Ede Vehabovića.

89. minut: Finiš je meča u Mostaru, domaći čuvaju 1:0.

78. minut: Sarajevo je postiglo gol, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd.

65. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Velež vodi protiv Sarajeva, Vehabović je pogodio. Odbrana Sarajeva je spavala i zaboravila za Vehabovića, koji je glavom pogodio za veliko slavlje domaćih.

59. minut: Opet Oreč sjajnom loptom pronalazi Šikala, čiji udarac krajnjim naporom brani Šahinović.

52. minut: Još jedna velika prilika za domaće. Oreč je probio po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu, ali je Peco mlako šutirao, pa je njegov pokušaj izblokiran.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme derbija Bosne i Hercegovine - 0:0.

40. minut: Vehabović je topovski šuirao, ali je Šahinović krajnjim naporom spasio svoj gol.

38. minut: Opet prijeti Velež, Oreč je pokušao proigrati Haskića, ali se nisu razumjeli pa i ova prilika odlazi u nepovrat.

37. minut: Sada Đuričković interveniše ispred Suljića. Velež sve opasniji.

32. minut: Suljić je pokušao iznenaditi Šahinovića, ali golman Sarajeva je na mjestu.

28. minut: Gosti su tražili penal, nakon što je lopta pogodila Hrkača, ali je sudija Petrović pokazao na korner.

18. minut: Najbolja prilika za Velež. Sjajno je prošao Vehabović, pokušao je uposliti Šikala koji je bio u mat poziciji, ali je Beganović spasio Sarajevo i loptu izbio u korner. U nastavku akcije Hrkač šutira preko gola.

16. minut: Kombinovali su Rođeni nakon kornera, ali se Haskić spetljao u odsudnom trenutku.

15. minut: Velež se oslobađa početnog pritiska gostiju.

7. minut: Pokušao je Radović sa distance, ali lopta ide pored gola.

4. minut: Beganović je pokušao uposliti Penarandu, ali je odbrana Veleža otklonila opasnost.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru.

17.45 sati: Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Velež - Sarajevo.