TOK UTAKMICA/Završena sezona u bh. eliti
Odigrane su utakmice 33. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, čime je spuštena zavjesa na sezonu 2020/21.
30.05.2021. u 16:20

Mladost - Velež 0:1 (Vehabović 3')

Radnik - Široki Brijeg 0:2 (S. Jurić 30', Obšivač 55')

Sloboda - Borac 0:0

Željezničar - Krupa 3:0 (Juričić 5', Gasal 26', Duraković 58')

Tuzla City - Zrinjski 1:2 (0:1 Bilbija 18', 0:2 Bilbija 45', 1:2 Mišić 82')

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

Završeno i u Tuzli. Borac i Sloboda odigrali su meč bez golova. Kraj u Bijeljini, gdje je Široki pobijedio Radnik i plasirao se u Evropu.

Kraj u Doboju kod Kaknja. Velež je slavio i plasirao se u Evropu, prvi put od nezavisnosti BiH.

82. minut: Gol u Banovićima. Tuzla City je smanjio zaostatak za Zrinjskim. Strijelac je bio Mišić iz penala.

58. minut: Željo se raspucao protiv Krupe. Duraković je postigao efektan gol za 3:0.

55. minut: GOOOOL. Široki vodi sa 2:0. Obšivač je pogodio poslije loše reakcije odbrane domaćih.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na svim mečevima.

Okončano je prvo poluvrijeme na pet današnjih mečeva. Golova nema samo na Tušnju gdje igraju Sloboda i Borac.

45. minut: GOOOOL. Bilbija je precizan, Zrinjski vodi 2:0.

45. minut: Penal za Zrinjski. Đerić je srušio Juranovića, a sudija Mulahasanović pokazao na bijelu tačku. Negodovali su igrači i članovi stručnog štaba domaćih, ali arbitar nije mijenjao odluku.

30. minut: GOOOOL. S. Jurić dovodi Široki u vodstvo protiv Radnikač. On je glavom loptu pospremio u mrežu poslije loše procjene Kozića.

26. minut: Novi gol na Grbavici. Gasal je dao eurogol iz slobodnog udarca za Plave. Željo sada vodi 2:0.

18. minut: GOOOL. Zrinjski vodi protiv Tuzla Cityja. Bilbija je zatresao mrežu Fejzića glavom poslije kornera.

5. minut: Gol na Grbavici. Željo vodi protiv Krupe. Juričić je bio strijelac.

4. minut: Mogao je Velež uduplati prednost. Zatresla se stativa Mladosti nakon prekida.

3. minut: GOOOOL. Velež je poveo. Vehabović je postigao lijep gol lijevom nogom. Rođeni su sada korak bliže plasmanu u Evropu.

- Počele su utakmice.

16:57 Veliki broj navijača Veleža stigao je u Doboj kod Kaknja. S obzirom na to da na tribine ne mogu, susret će pratiti s brda pored stadiona.