PLBiH
TOK UTAKMICA/Spuštena zavjesa na jesenji dio sezone
Odigrane su tri utakmice nedjeljnog programa 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
13.12.2020. u 12:18

Na stadionu Tušanj Tuzla City je slavio protiv Borca sa 2:0 golovima Badjija i Crnkića. Velež je  deklasirao Mladosti (4:0), a Široki Brijeg u hercegovačkom derbiju pobijedio Zrinjski 2:1.

Teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________________________

Kraj na Pecari. Pobjeda Širokog Brijega u hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog 2:1. Ovim susretom spuštena je zavjesa na jesenji dio Premijer lige BiH.

90. minut: GOOOOOOOL. Široki opet vodi. Angelov trese mrežu Zrinjskog. Makedonac igra odlično u posljednje vrijeme i ovo mu je četvrti gol u sezoni.

88. minut: Bilbija je mogao donijeti preokret Zrinjskom, ali Miškić sjajno brani.

83. minut: Velika šansa za Široki. U duelu Pervana i Brkića opet kao pobjednik izlazi golman Zrinjskog.

77. minut: GOOOOL. Zrinjski je izjednačio. Mašić je sada uspio matirati Miškića. Ostao je nakon kornera sam na drugoj stativi. Loptu mu je glavom prebacio Bilbija.

77. minut: Sjajna odbrana Miškića. Paradom je zaustavio pokušaj Miškića glavom.

70. minut: Enin pokušava glavom, pored gola.

66. minut: Zbog čarki na terenu žuti kartoni za Pervana i Ibaneza.

62. minut: Filipović izlazi, na terenu je Kunić.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena na Pecari: Široki na odmor nosi minimalnu prednost.

39. minut: Umjesto povrijeđenog Ivančića ulazi Mašić.

25. minut: Bilbija pokušava glavom poslije centaršuta Ibaneza. Lopta odlazi pored gola.

18. minut: GOOOOOL. Ćorić pogađa. Brkić je otišao u jednu, lopta u drugu stranu. Treći je ovo gol u sezoni za kapitena Širokog.

17. minut: Penal za Široki Brijeg. Trebotić je oborio Vukoju, a Mulahasanović pokazao na bijelu tačku.

14. minut: Velika šansa za Pervana, zaustavlja ga Brkić.

6. minut: Igrači Širokog traže penal, Mulahasanović se nije oglasio. Smatraju domaći da je jedan igrač Zrinjskog igrao rukom u šesnaestercu.

1. minut: Počeo je meč na Pecari.

Kraj utakmice u Vrapčićima. Ubjedljiva pobjeda Veleža za treće mjesto na tabeli.

88. minut: GOOOOOOOOL. Debakl Mladosti. Sada je 4:0  za domaće. Rezervista Anđušić je pogodio.

83. minut: GOOOOOL. Zvonić ostaje sam na drugoj stativi nakon kornera i ovjerava pobjedu Veleža. Sada je 3:0.

77. minut: Brandao opet u šansi, Bukvić ponovo uspješniji.

68. minut: Brandao se poigrao s odbranom Mladosti, šutirao, a Bukvić spasio svoju mrežu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Dejanović mijenja Dedića u timu Mladosti.

45. minut: Kraj prvog dijela.

38. minut: GOOOOOOL. Rođeni sada imaju dva gola prednost. Opet je Bukvića savladao Cvijanović.

34. minut: GOOOOOOL. Cvijanović trese mrežu Mladosti. Asistenciju je uknjižio Radovac. Ovo je za Cvijanovića osmi gol u sezoni.

5. minut: Konfuzija u odbrani Mladosti, Mulić je pokušao glavom, Bukvić spašava svoju ekipu.

1. minut: Počela je utakmica.

- Meč u Vrapčićima sudi Antoni Bandić.

Kraj susreta u Tuzli. Sedmi gostujući poraz Borca.

89. minut: GOOOOOOL. Kontranapad Crnkića za 2:0. Brzonogi ofanzivac rješava pitanje pobjednika na Tušnju.

84. minut: Crnkić pogađa stativu.

67. minut: Kajkut mijenja Georgieva.

64. minut: Nova sjajna prilika za domaće fudbalere. Prečku je zatresao Ubiparip.

59. minut: Džafić sada šutira, brani Pavlović.

56. minut: Nakon kornera za Borac, brza kontra Tuzla Cityja. Badji šutira u Pavlovića, lopta mu se ne odbija, a Senegalac ne pogađa praznu mrežu. Težak promašaj.

55. minut: Dobra prilika za Borac. Zakarić je proigrao Lukića, ovaj šutira, a Fejzić brani.

49. minut: Stopostotna šansa za Maksimovića, koji nije najbolje zahvatio loptu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela na Tušnju. Domaći vode 1:0.

40. minut: GOOOOOL. Baji pogađa mrežu Borca. Bio je Senegalaca na pravo mjestu nakon što je šutira Crnkić, a Pavlović odbio loptu.

39. minut: Borovčanin umjesto povrijeđenog Cruza kod Borca.

33. minut: Najbolja šansa za Tuzla City. Dujaković izbacuje u korner. Prethodno je Nukić nakon proigravanja Ubiparipa šutirao u Pavlovića, lopta mu se odbila, poslije čega je oklijevao, ubacio u peterac, ali na kraju samo udarac iz ugla.

24. minut: Lukić sa distance šutira direktno u Fejzića.

7. minut: Borac u problemima nakon kornera. Badji sa dva metra nije uspio proslijediti loptu u mrežu.

6. minut: Prvi su zaprijetili Tuzlaci preko Ubiparipa, čiji je udarac uspio blokirati Cruz.

1. minut: Počeo je dvoboj.

12:50 sati  Uvjeti na stadionu Tušanj bit će katastrofalni. Teren je natopljen vodom, a zelenu površinu prekrilo je blato.

Poštovani čitatelji, dobrodošlo na tekstualni prijenos posljednjih mečeva Premijer lige Bosne i Hercegovine ove jeseni.