TOK UTAKMICA/Sarajevo - Igman 3:1, Široki - Zrinjski 1:1
Završena su dva susreta današnjeg programa Premijer lige Bosne i Hercegovine.
30.10.2022. u 16:05

Sarajevo je na Bilinom polju rezultatom 3:1 savladalo Igman, a Široki Brijeg i Zrinjski u hercegovačkom derbiju remizirali su rezultatom 1:1.

Sarajevo: Šahinović, Trako, Mulalović, Čataković, Đokanović, Varešanović, Tomašević, Džafić, Avramovski, Drobarov, Suljić

Igman: Ćeman, Duraković, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Alagić, Mahmić, Jakupović, Ramić

Široki: Josipović, Valinčić, Mašić, Vukoja, Kpan, Lukić, Pejić, Lovrić, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira

Zrinjski: Soldo, Barišić, Ćorluka, Bekić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Janković, Tičinović, Bilbija

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Završeno je i na Pecari. Široki - Zrinjski 1:1

Kraj na Bilonom polju. Pobjeda Sarajeva rezultatom 3:1.

90. minut: GOOOOL. Sarajevo je ovjerilo trijumf pogotkom Mustafića.

90.minut: U toku je sudijska nadoknada.

80. minut: Ulazimo u posljednjih deset minuta borbe.

73. minut: GOOOOL. Zrinjski je poravnao. Jakovljević nakon prekida na pravom mjestu. Tičinović je prebacio loptu, a Jakovljević ostao zaboravljen na drugoj stativi. Jedina dilema je da li je stoper Mostaraca bio u nedozvoljenoj poziciji.

69. minut: Sučić je potegao sa distance, Josipović krajnjim naporom odbija u korner.

67. minut: GOOOOOL. Vodi Široki protiv Zrinjskog. Mašić je pogodio glavom.

64. minut: GOOOOOL. Sarajevo vodi 2:1. Džafić je lijepu akciju domaćih krunisao pogotkom. Čataković bilježi asistenciju.

62. minut: Horde zla su nekoliko baklji ubacile na teren.

55. minut: Prijeti i Igman, lopta je prošla kroz peterac Sarajeva, ali niko se od gostujućih igrača nije našao na pravom mjestu.

51. minut: Mulalić je oprobao šut, lopta ide tik pored gola. Dobar pokušaj mladog fudbalera Sarajeva.

48. minut: Džafić je bio u obećavajućoj šansi, ali signaliziran je ofsajd. Čini se neopravdano.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme i u Širokom Brijegu.

46. minut: Nastavljen je duel u Zenici.

Kraj prvog dijela i na Pecari. Nema pogodaka.

Završeno prvo poluvrijeme na Bilinom polju.

45. minut: Bilbija pogađa stativu.

45. minut: Hrelja se oslobodio svojih čuvara i šutirao, ali lopta ide pored gola Sarajeva.

45. minut: Reklamirali su igrači Sarajeva igranje rukom Mahmića i tražili penal, ali se arbitar Topalović nije oglasio. Čini se da je bio upravu.

42. minut: GOOOOOL. Igman je poravnao. Nakon sjajne akcije gostiju, Alagić matira Šahinovića.

38. minut: Interesantno, Široki tek sada pravi prvi prekršaj.

14. minut: Opasan napad Zrinjskog, Tičinović šutira pravo u Josipovića.

13. minut: GOOOOOL. Sarajevo vodi. Čataković je strijelac. Pogodio je glavom, nakon što se lopta odbila od jednog igrača Igmana, koji je izblokirao pokušaj Džafića. Čataković sada na kontu ima četiri gola u Premijer ligi BiH.

1. minut: Krenuo je susret na Pecari.

1. minut: Počela je utakmica u Zenici.

16:58 Tribine na Pecari ispunjene su gotovo do posljednjeg mjesta. Fenomenalna atmosfera u Širokom Brijegu.