PLBiH
TOK UTAKMICA/ Zrinjski - Sarajevo 2:3, Željezničar - Tuzla City 1:0
Zrinjski je poražen od Sarajeva sa 3:2 u derbiju 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Željo je na Grbavici minimalnim rezultatom 1:0 savladao ekipu Tuzla Cityja.
05.10.2020. u 17:08

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti uživo na portalu Faktor.ba.

______________________________________________________________________________________________________

Kraj meča na Grbavici. Važna, šesta, pobjeda Želje u prvenstvu.

91. minut: Hajrić umjesto Mujezinovića.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

84. minut: Mogli su gosti sada do poravnanja. Crnkić u sjajnoj šansi, ali Erić je "noćna mora" gostujućih ofanzivaca.

82. minut: Vrhovac mijenja Bekrića kod Želje, a Badji ulazi umjesto Rustemovića u ekipi gostiju.

79. minut: Oštar start Stevanovića nad Crnkićem. Zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

78. minut: Bekrić pogađa živi zid.

77. minut: Slobodan udarac za Želju. Oboren je Veselinović na 17 metara od gola gostiju...

73. minut: Alispahić traži ljekarsku pomoć.

63. minut: GOOOOOL. Željo vodi. Bekrić je strijelac vodećeg pogotka za Plave. On je  pogodio nakon sjajnog dodavanja Alispahića.

62. minut: Prijeti Mujezinović, Muminović opet na mjestu.

61. minut: Osim je na teren poslao Veselinovića umjesto Subašića.

60. minut: Nemanja Nikolić i Vojo Ubiparip su u igri kod Tuzla Citya, a teren su napustili Mirsad Ramić i Huso Karjašević.

59. minut: Morris je spriječio jednu kontru Želje i zaradio javnu opomenu.

48. minut: Nevjerovatni su promašaji Tuzla Citya, a heroj je golman Želje Filip Erić. Tri puta je u jednom napadu čuvar mreže Plavih zaustavio pokušaje gostiju, a jednom mu je saveznik bila i prečka, koju je uzdrmao Ramić. Prvo je pokušao Karjašević, zatim Maksimović, Ramić je pogodio prečku, a u nastavku napada Crnkić sa svega nekoliko metara nije uspio savladati Erića.

46. minut: Dragan Petrović dao je znak za početak drugog poluvremena. U ekipama nije bilo promjena.

Završen je prvi dio susreta. Mreže i dalje miruju.

45. minut: Dvije minute nadoknade u prvom poluvremenu.

41. minut: Topovski udarac Milićevića iz velike daljine i divna parada Muminovića. Ostaje 0:0.

35. minut: Žuti karton za Stevanovića koji je oborio Crnkića.

30. minut: Redaju se prilike. Sada Kosorić pokušava glavom, tik pored gola.

29. minut: Nakon korenera lopta dolazi do Mujezinovića, koji šutrira direktno u Muminovića.

28. minut: Još jedna odlična prilika za Maksimovića. Ovoga puta lopta ide preko gola.

27. minut: Dobar pokušaj Maksimovića, čiji udarac brani Erić.

26. minut: Morris mijenja Barišića.

25. minut: Ljekarski tim gostiju ukazuje pomoć Barišiću. Čini se da će defanzivac Tuzlaka van igre...

17. minut: Bekrić je glavom uzdrmamo stativu.

14. minut: Lendrić sa nekoliko metara nije uspio matirati Muminovića. Njemu je odlično centrirao Bekrić, a napadač Želje poslao loptu pored gola.

8. minut: Maksimović šutira, ali bez promjene rezultata.

7. minut: Kojić glavom direktno u Erića. Prvi udarac u okvir gola.

1. minut: Počeo je meč Željo - Tuzla City.

19:55 Igrači na Grbavici izlaze na teren.

Završen je duel u Mostaru. Peta uzastopna pobjeda Sarajeva u PLBiH za povratak na vrh tabele.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

90. minut: Miličević interveniše sa gol-linije. Neugodan centaršut Todorovića, lopta je pogodila jednog fudbalera Sarajeva, ali Miličević je bio na pravom mjestu.

85. minut: Bilbija je zatresao stativu. U nastavku napada brza kontra Sarajeva, a Ahmetović je promašio zicer. Šutirao je pored gola.

83. minut: GOOOOOL. Sarajevo opet ima prednost. Pogodio je rezervista Hebibović poslije velike gužve.

76. minut: Ahmetović u igri umjesto Handžića kod Sarajeva, a Ibanez ulazi umjesto Tičinovića kod Zrinjskog.

70. minut: Đokanović mijenja Sušića.

70. minut: GOOOOOL. Zrinjski je izjednačio. Bilbija je opet zatresao mrežu Kovačevića. Lijepa akcija domaćih, Todorović bilježi asistenciju.

Željezničar: Erić, Stevanović, Milićević, Kosorić, Ikić, Hajdarević, Subašić, Alispahić, Mujezinović, Bekrić, Lendrić

Tuzla City: Muminović, Nukić, Barišič, Kojić, Rugašević, Karjašević, Rustemović, Maksimović, Džafić, Crnkić, Ramić

66. minut: Šut Govedarice odlazi preko gola. Zrinjski je sada zaigrao nešto bolje.

58. minut: Govedarica mijenja Trebotića, a Stojkić ulazi umjesto Sadikua.

57. minut: Sadiku zbog oštrog starta nad Pejovićem dobija žuti karton.

47. minut: GOOOOOL. Preokret Sarajeva u Mostaru. Gosti vode 2:1. Tatar je šutrao, lopta pogodila Sadikua, promijenila pravac i završila iza leđa Brkića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

Igrači Tuzla Cityja stigli su na Grbavicu. Uskoro će Amar Osim i Zlatan Nalić objelodaniti sastave.

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 1:1.

42. minut: Rahmanović šutira direktno u Brkića. Sarajevo je bolji rival u posljednjim minutama prvog poluvremena.

38. minut: Tataru žuti karton. Treći igrač gostiju sa javnom opomenom.

29. minut: Lijepa akcija Sarajeva, Sušić na kraju šutira pored gola.

27. minut: Sada su gosti poslije gužve u šesnaestercu tražili penal - Bilbija odmahuje rukama.

17. minut: GOOOOOL. Sarajevo je poravnalo. Rahmanović je ukrao loptu defanzivcima Zrinjskog i proigrao Handžića, a napadaču Sarajeva nije bilo teško da matira Brkića. Očito je Vinko Marinović pogodio s izborom napadača za ovu utakmicu. Handžić je počeo umjesto standardnog Ahmetovića.

15. minut: Zlomislić je sada "požutio" nakon prekršaja nad Sušićem.

13. minut: Opasno je bilo pred golom Zrinjskog. Sušić je dodao Rahmanoviću, ovaj poslao loptu u pet metara, ali nikoga od ofanzivaca Sarajeva nije bilo na pravom mjestu.

12. minut: Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Tino Sušić.

4. minut:  GOOOOL. Panenka Bilbije. Iskusni napadač Zrinjskog lijepo je pogodio za prednost Zrinjskog.

Lijep gol Bilbije FOTO: FK SARAJEVO

3. minut: Penal za Zrinjski. Miličević je faulirao Bilbiju. Neoprezan je bio fudbaler Sarajeva, visoko je podigao nogu i u lice "pogodio" napadača Mostaraca. Zaradio je i žuti karton.

2. minut: Prvi pokušaj gostiju. Tatar sa distance šalje loptu visoko preko gola.

1. minut: Počeo je dvoboj u Mostaru.

17.50: Očekuje se da igrači dva tima istrče na travnjak.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Sadiku, Zlomislić, Ivančić, Todorović, Trebotić, Enin, Tičinović, Bilbija. Na klupi su ostali: Horkaš, Bošković, Bašić, Kunić, Arežina, Stojkić, Mašić, Ibanez

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Miličević, Dupovac, Pidro, Sušić, Pejović, Rahmanović, Tatar, Fanimo, Handži. Šansu s klupe čekaju: Dizdarević, Hodžić, Mustedanagić, Ahmetović, Islamović, Salčin, Đokanović, Šerbečić

Glavni arbitar meča Pod Bijelim brijegom je Luka Bilbija iz Prijedora. Asistirat će mu Radislav Kačavenda i Sreten Udovičić.