14. kolo
TOK UTAKMICA/ Zrinjski - Sarajevo 1:0, Rudar - Velež 2:2, Leotar - Sloboda 1:1
Dvije utakmice 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su u terminu od 13 sati.
23.10.2021. u 12:50

Rudar i Velež remizirali su u Prijedoru 2:2, a bodove su u Trebinju podijelili Leotar i Sloboda - 1:1.

Zrinjski je u derbiju pobijedio Sarajevo 1:0.

Zrinjski: Soldo, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Memija, Bašić, Zlomislić, Savić, Juranović, Tičinović, Bilbija

Sarajevo: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Dupovac, Hebibović, Palić, Đokanović, Ševelj, Bodul, Kobiljar, Ahmetović

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Kraj meča.

77. minut: Je*** Sarajevo, je*** Želju, je*** Velež i Bosnu cijelu. Pjevaju to navijači Zrinjskog Ultrasi. Interesantno, identična pjesma čula se danas tokom duela Rudar - Velež u Prijedoru.

71. minut: Žuti karton za Đokanovića zbog prekršaja nad Bašićem.

70. minut: I dalje nema promjene rezultata.

50. minut: Gol koji je Bilbija postigao Sarajevu bio je 76. u dresu Zrinjskog pa je tako ovaj golgeter postao najbolji strijelac u historiji mostarskog kluba.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Minut nadoknade.

40. minut: GOOOOOL. Majstorija Nemanje Bilbije iz slobodnog udarca. Šutirao je Bilbija pored živog zida, Dizdarević se nije pomjerio... Ovo je bio deveti gol sezone za najboljeg igrača Zrinjskog.

37. minut: Požutio je i Ševelj.

32. minut: Najbolja akcija Sarajeva. Hebibović je na vrhu šesnaesterca pronašao Ahmetovića, napadač Sarajeva šutira iz prve, lopta odlazi preko gola. Zbog prigovora je žuti karton zaradio Bodul.

19. minut: Odlična šansa za Zrinjski. Izblokiran je Bašić, a lopta dolazi do Tičinovića čiji udarac brani Dizdarević.

10. minut: Žuti karton za trenera domaćih Sergeja Jakirovića zbog prigovora.

8. minut: Ponovo duel Juranovića i Lazića, domaći traže penal, Mujić odmahuje rukom...

7. minut: Juranović je pao poslije duela s Lazićem, sudija mu je pokazao žuti karton. Mujić smatra da je riječ o simuliranju i čini se da je odluka ispravna.

1. minut: Počeo je susret. Zrinjski odmah prijeti preko Memije, brani Dizdarević.

16:58 Meč u Mostaru sudi Elvis Mujić.

16:55 Zrinjski je u prvom dijelu sezone nadigrao Sarajevo na Koševu rezultatom 2:0.

_________________

14:54 Završeno je i u Trebinju. Leotar i Sloboda remizirali su rezultatom 1:1.

14:50 Kraj u Prijedoru. Podjela bodova - 2:2.

89. minut: GOOOOOL. Sloboda je poravnala u Trebinju. Vukanović je postigao autogol.

87. minut: Šćekić paradom brani udarac Anđušića.

74. minut: GOOOOL. Velež je poravnao na 2:2. Hasanović je pogodio glavom nakon centaršuta Ćosića.

72. minut: GOOOOL. Leotar vodi protiv Slobode. Domaći su iskoristili brojčanu nadmoć. Aćimović je pogodio mrežu Tuzlaka.

VEZANI TEKST - Zbog čega je Gigović u Trebinju isključio defanzivca Slobode?

70. minut: Mandić je dobio žuti karton.

57. minut: Šćekić brani pokušaj Anđušića.

60. minut: U Trebinju i dalje ništa - ništa.

57. minut: Sramotno skandiranje navijača Rudara. "Ja je*** Sarajevo, ja je*** Želju, ja je*** Velež i Bosnu cijelu" pjevala je manja grupica domaćih fanova.

51. minut: GOOOOL. Mandić je precizan sa bijele tačke. Rudar vodi 2:1.

51. minut: Penal za Rudar. Dario ruši Santosa, a arbitar Mulahasanović pokazuje na bijelu tačku.

46. minut: Odmah prijeti Velež, Zajmović slabo šutira iz dobre pozicije.

46. minut: U ekipi Veleža ušao je Anđušić umjesto Salčina. Redžić mijenja Sadikua, Mandić umjesto Amoaha kod Rudara.

Igrači odlaze na odmor i u Trebinju. Nema golova u duelu Leotara i Slobode, a gosti od 10. minute igraju s igračem manje.

Kraj prvog dijela u Prijedoru. Rudar - Prijedor 1:1.

43. minut: Odličan pokušaj Pršeša, brani Šćekić.

35. minut: GOOOOOL. Zatresla se mreža Rudara. Vehabović je pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčao Ćosić i pospremio je u mrežu.  Pomoćni sudija signalizirao je ofsajd, Mulahasanović nije uvažio njegovu odluku i priznao pogodak. Čini se da je glavni arbitar donio ispravnu odluku.

35. minut: I dalje miruju mreže  u Trebinju.

34. minut: Ponovo prijeti Rudar, Kulenović je neprecizan.

30. minut: Dobar pokušaj Zajmovića, nema promjene rezultata.

23. minut: GOOOOOL. Rudar vodi. Ćosić je pokušao grduima vratiti loptu golmanu, Jakupović je sve odlično ispratio, iskoristio poklon i matirao Kačavendu.

10. minut: Karišik je isključen u timu Slobode. Defanzivac Tuzlaka je za 60 sekundi dobio dva žuta kartona.

1. minut: Krenuli su prvi susreti 14. kola.

12:55 Utakmicu u Prijedoru sudi Adis Mulahasanović, a u Trebinju Miloš Gigović.