TOK UTAKMICA: Zrinjski - Krupa 1:0, Borac - Olimpik 2:0, Radnik - Velež 0:0
Utakmicom Radnik - Velež (0:0) nastavila se sezona u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Borac je s 2:0 pobijedio Olimpik, dok se duel Zrinjski - Krupa završen 1:0. Sve susrete 20. kola PLBiH mogli ste pratiti u tekstualnom prijenosu na našem portalu.
27.02.2021. u 14:20

Radnik u proljetni dio prvenstva ulazi sa desete pozicije i sa 15 bodova na svom kontu, a lošiji od ekipe iz Semberije jesenas su bili samo Krupa i Olimpik koji su osvojili po 13 bodova.
______________________________________________________________________________________________________________

Kraj utakmice, Zrinjski je pobijedio 1:0 golom Enina iz 34. minute.

90. min.: Tri minute sudijske nadoknade.

88. min.: Domaći sastav dominira i u finišu susreta, no ne uspijeva udvostručiti prednost.

82. min.: 10:0 u kornerima za Zrinjski.

80. min.: Kolak brani šut rezerviste Mašića.

73. min.: Jedna od rijetkih situacija u kojima se Krupa našla pred golom Plemića, ipak nije bilo prave završnice nakon dobrog povratnog pasa Mandića.

68. min.: Mašić mijenja Govedaricu u napadu Zrinjskog.

61. min.: Bilbija gađa preko život zida, ali pored gola Krupe.

56. min.: Govedarica sa peterca glavom šutira slabo glavom, lopta je otišla visoko preko gola.

54. min.: Magdić šutirao glavom preko gola.

53. min.: Bilbija nije najbolje zahvatio loptu poslije centaršuta sa desne strane, otišla je pored gola poslije njegovog šuta.

51. min.: Drugi vezani korner za Plemiće u drugom poluvremenu, no nakon njega se nije izrodilo ništa dobro za domaći tim.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena u posljednjem subotnjeg programa 20. kola Premijer lige BiH. Zrinjski vodi 1:0.

44. min.: Kolak hvata loptu poslije šuta Filipovića iz slobodnog udarca, iskosa sa lijeve strane

39. min.: Četvrti korner za Zrinjski, Krupa nije izvela nijedan.

34. min.: GOOOOL! Enin je pogodio za prednost Plemića.

30. min.: Kolak ponovo zaustavlja šut Bilbije. Kapiten Zrinjskog ovoga puta šutirao je nogom.

28. min.: Lopta je uglavnom u posjedu fudbalera Zrinjskog...

25. min.: Gužva u petercu gostiju, no odbrana Krupe je to rasčistila.

16. min.: Mirniji period igre na meču u Mostaru.

7. min.: Bilbija šutira dobro glavom, Kolak brani.

6. min.: Uvodnim minutama utakmice dominira domaći sastav.

3. min.: Enin sa nekih 20ak metara šutirao pored gola Krupe.

1. min.: Počeo je meč na stadionu Pod Bijelim brijegom između Zrinjskog i Krupe.

Kraj utakmice u Banjoj Luci. Borac je sa 2:0 savladao Olimpik.

90. +2: Vranješ je bio siguran izvođač. Ovo je sedmi prvenstveni gol za kapitena Borca.

90. +1: Penal za Borac.

90. min.: Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

87. min.: GOOOL! Meleg je ostao sam na drugoj stativi i matirao Hadžića.

84. min.: Odbrana gostiju blokira pokušaj Brtana.

81. min.: Hadžić je zaradio žuti karton zbog odugovlačenja igre.

80. min.: Pokušaj Vranješa glavom s nekih desetak metara odlazi pored gola

77. min.: Nakon Zakarića i Ćorića Mehanović je treći igrač Borca sa žutim kartonom.

69. min.: Velika šansa za Olimpik nakon konera, Pavlović je odbranio šut Horića glavom.

18:23 - Poznati su početni sastavi Zrinjskog i Krupe.

ZRINJSKI: Varvodić, Bekić, Govedarica, Jakovljević, Trebotić, Enin, Filipović, Magdić, Juranović, Tičinović, Bilbija.

KRUPA: Vasilije, Karišik, Redžić, Pavlović, Rakić, Dujaković, Palić, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović.

62. min.: Hadžić pravovremenim istrčavanjem odnosi loptu ispred Dejana Melega.

56. min.: Zakarić je srušio Osmanovića, i spriječio kontru gostiju, ali i zaradio žuti karton.

53. min.: Prvi korner za Olimpik na utakmici.

46. min.: Lekanić sa gol-linije izbacuje loptu poslije šuta Zakarića.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme. Dvostruka izmjena Borca već na startu drugog dijela. Mehanović i Zilkić zamijenili su  Čavića i Milojevića.

Kraj prvog poluvremena, bez golova u prvih 45 minuta. Borac je imao terensku inicijativu, ali tek jednu pravu šansu.

42. min.: Prva opasnost pred golom Bojana Pavlovića. Osmanović nije uspio najbolje zahvatiti loptu poslije centaršuta Hadžananovića.

40. min.: Borac je bio u dobroj situaciji pred golom gostiju nakon što su osvojili loptu no iskusni Vranješ je čekao predugo.

34. min.: Prva ozbiljnija prilika na utakmici, Hadžić je obranio udarac Vranješa.

30. min.: Gosti za sada dobro pariraju favorizovanom Borcu, koji je još bez udarca u okvir gola.

20. min.: Prvi udarac prema golu Olimpika uputio je Goran Zakarić iz slobodnog udarca.

16. min.: Borac ima više loptu u svom posjedu, no za sada ozbiljnijih prilika nije bilo.

9. min.: Bez većih uzbuđenja u Banjoj Luci u uvodnom dijelu susreta.

1. min.: Početku je prethodila mala svečanost, a posebni pokloni uručeni su bivšem napadaču Banjalučana Saši Kajkutu koji je završio igračku karijeru, dok je Stojan Vranješ dobio poklon dresove povodom 150 nastupa i 50 golova u dresu Borca.

1. min.: Počeo je meč u Banjoj Luci. Prvi s centra krenuli su fudbaleri Borca.

Kraj utakmice u Bijeljini. Susret je okončan rezultatom 0:0, koji je možda i najrealniji s obzirom na sve što su prikazala ob tima.

90. min.: Radnik pravi prvu izmjenu na meču, Sušić mijenja Poparu.

83. min.: Zanimljivo da Darko Nestorović još nije napravio nijednu izmjenu u današnjem susretu.

81. min.: Karić loptu šalje visoko preko gola Veleža.

77. min.: Dobar dalekometni udarac Radovića Bilobrk skreće u korner.

74. min.: Veliki pritisak Radnika u posljednjih nekoliko minuta.

66. min.: Karić šutira iz okreta, Kjosevski sigurno hvata loptu.

63. min.: Dvostruka izmjena u redovima Veleža. Brandao i Cheshmedjiev su na terenu, napustili su ga Anđušić i Vehabović.

16:16 - Poznati su početni sastav Borca i Olimpika za susret koji se od 17 sati igra na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

BORAC: Pavlović, Ćorić, Ćosić, Vojnović, Brtan, Subić, Čavić, Vranješ, Meleg, Milojević, Zakarić.

OLIMPIK: Hadžić, Horić, Bajraktarević, Osmanović, Perišić, Gavrić, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Handžić, Šišić.

58. min.: I Dudić je dobio javnu opomenu zbog prigovora sudiji.

57. min.: Velež ostaje s deset igrača na terenu, Hasanović je dobio drugi žuti karton.

55. min.: Radnik mnogo bolji u nastavku, Huseinbašić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored gola.

51. min.: Najbolja šansa za Radnik, imao ju je Karić, no Kjosevski je odlično intervenisao.

47. min.: Odbrana Velaž otklanja opasnost poslije slobodnog udarca za domaćina.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme u Bijeljini. Nestorović i Dudić nisu mijenjali sastave. Milenković je uputio dobar centaršut sa lijeve strane.

Petrović je označio kraj prvog dijela u kojem je Velež bio dosta bolji tim, ako je suditi prema kreiranim prilikama.

45. min.: Dvije minute sudijske nadoknade.

43. min.: Dvije dobre prilike za goste. Ipak, Bilobrk je osujetio udarce Anđušića i Cvijanovića.

41. min.: Radovac je šutirao preko gola sa nekih 15ak metara, nije ovo bila loša prilika za goste.

37. min.: Radnik je izveo prvi korner, ali ovaj prekid nije donio ništa domaćinu.

35. min.: Bilobrk je zaustavio šut Hasanovića.

32. min.: Petrović je sada bio primoran i Gogiću (Radnik) pokazati žuti karton.

28. min.: Radović (Velež) i Filipović (Radnik) igrači su koji su zapisani u notes Dragana Petrovića.

27. min.: Prvi koner na susretu za Velež, no iz njega gosti nisu uspjeli napraviti ništa.

23. min.: Najbolja prilika na utakmici, imao ju je Anđušić. Krillni fudbaler gostiju šutirao je pored gola poslije dobrog proigravanja Radovca.

16. min.: Žuti karton za Anđušića, prva javna opomena na meču.

11. min.: Bilobrk je morao intervenisati, i dosta sretno je zaustavio centaršut Osmića, koji je prethodno skrenuo jedan od fudbalera Radnika.

6. min.: Georgijević je u kontri pokušao, no Bilobrk je bio siguran.

1. min.: Već poslije 30ak sekundi Popara je dio u dobroj poziciji, no loš šut nije bio problem za Kjosevskog.

1. min.: Dragan Petrović iz Banja Luke označio je početak prve utakmica 20. kola PLBiH. S centra su pri krenuli gostujući fudbaleri.

14:15 - Darko Nestorović i Feđa Dudić odredili su početne sastave za današnji duel.

RADNIK: Bilobrk, Filipović, Simonović, Vasić, Popara, Milenković, Gogić, Huseinbašić, Karić, Vušurović, Šubert.

VELEŽ:  Kjosevski, Radović, Zvonić, Ćosić, Cvijanović, Georgijević, Osmić, Anđušić, Hasanović, Vehabović, Radovac.