TOK UTAKMICA: Željezničar - Olimpik 0:1, Borac - Radnik 2:0
Fudbaleri Željezničara i Olimpika na Grbavici su odigrali meč 22. kola Premijer lige BiH, dok su kolo zatvorili Borac i Radnik.
15.03.2021. u 16:31

Vukovi su ostvarili historijski trijumf protiv Želje na Grbavici, dok su Banjalučani bili sigurni protiv Bijeljinaca.

Ujedno, ovo je bilo i posljednje kolo u osnovnom dijelu sezone, nakon čega je napravljen raspored za preostalih 11 kola PLBiH.

___________________________________________________________________________________________________________

90. minut: Kraj utakmice, Borac je slavio sa 2:0.

90. minut: Finiš je meča u Banjoj Luci.

81. minut: Bilobrk brani udarac Melega.

79. minut: Moraitis je šutirao iskosa sa desne strane, ali Bilobrk brani.

55. minut: Pokušao je Huseinbašić, brani golman Borca.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Banjoj Luci.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Banjoj Luci, Borac vodi 2:0.

39. minut: Velika prilika za goste, ali je nemoguće promašio Simonović.

35. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Banjalučani su udvostručili prednost, Mehanović je pogodio za 2:0.

27. minut: Antoni Bandić, sudija iz Gruda, nije dosudio prekršaj za Radnik, a zbog prigovora pokazao je žuti karton Kariću.

14. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Borac vodi protiv Radnika, strijelac je Vranješ.

10. minut: Bez većih uzbuđenja u Banjoj Luci, mreže miruju.

1. minut: Počela je utakmica Borac - Radnik.

90. minut: Kraj na Grbavici, Olimpik je slavio 1:0.

87. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Olimpik vodi na Grbavici. Osmanović je strijelac.

82. minut: Ramović glavom šutira mlako u Hadžića.

78. minut: Prekid je na Grbavicu, golmanu gostiju ukazuje se pomoć.

68. minut: Gavrić je pokušao iz slobodnjaka, ali Fejzić brani.

64. minut: Mujezinović iz dobre pozicije šutira preko gola.

56. minut: Šta je sada promašio Bekrić, prazan gol. Hadžić je zaplivao u prazno, a veznjak Želje glavom pogodio vanjski dio mreže.

51. minut: Musa je sada poništio Želji gol! Bura protesta domaćih na Grbavici.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

45. minut: Lendrić šutira preko gola.

44. minut: Još jedan udarac Štilića, Hadžić brani.

39. minut: Igrač Olimpika igrao je rukom u kaznenom prostoru, ali Musa nije ništa svirao. Još žešći protesti Plavih, Stevanović je dobio i žuti karton. Požutio je i Amar Osim.

36. minut: Na ivici kaznenog prostora srušen je Lendrić, ali sudija Musa samo je odmahnuo rukom. Žestoki protesti domaćih. Ljut je i Amar Osim, trener Plavih.

30. minut: Žuti karton dobio je Jasmin Čeliković.

21. minut: Još jedna prilika za Želju, Čelikovićev udarac brani golman Olimpika.

19. minut: Velika prilika za Želju, ali je udarac Štilića izblokiran u posljednjem trenutku.

17. minut: Čurjurić je šutirao nakon kontre Olimpika, ali je njegov udarac izlokiran. Korner je za Vukove.

16. minut: Nema većih uzbuđenja na Grbavici.

7. minut: Žuti karton za Đoku Milovića nakon starta nad Mujezinovićem.

3. minut: Blagi pritisak Želje, domaći su tražili penal nakon što je zaustavljen Mujezinović, ali sudija Mateo Musa samo je odmahnuo rukom.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici.

16.55 sati: Lendrić je ipak, u sastavu, a Juričić na tribinama. U zapisniku nema Veselinovića.

16.47 sati: Prvobitno je u Cometu najavljen Lendrić, ali je na zvaničnoj Facebook stranici Željezničara umjesto njega "uskočio" Juričić.

16.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 22. kola Premijer lige BiH između Željezničara i Olimpika.