TOK UTAKMICA( Željezničar - Borac 2:1, Tuzla City - Leotar 4:1
Završene su dvije utakmice  šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
20.08.2022. u 16:02

Borac je u derbiju kola u Bosanskom Novom savladao Želju sa 2:1, dok je Tuzla City u Srebreniku razbio Leotar rezultatom 4:1.

Tekstualni prijenos mogli ste uživo pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

Kraj u Srebreniku.

90. minut: GOOOL. Leotar je ublažio blamžu golom Pervana.

70. minut: Tuzla i dalje vodi protiv Leotara 4:0

Kraj u Bosanskom Novom. Pobjeda Borca protiv Željezničara rezultatom 2:1.

84. minut:Beća mijenja Hajdarevića.

77. minut: GOOOOL. Štilić je precizan sa bijele tačke. Sada je 2:1

76. minut: Penal za Želju. Vojnović je srušio Štilića.

74. minut: Velika prilika za Borac. Begić nije dobro zahvatio loptu.

61. minut: Kulašin je sve sjajno uradio nakon što je ukrao loptu Cocaliću, prošao Drinu, ali je izostala završnica. Bezuspješno je pokušao lobovati Bendera.

56. minut: Treća izmjena kod Želje, Malić umjesto Vege, koji je postigao autogol i tako pomogao Borcu da dođe do prednosti.

39. minut: GOOOOL. Tuzla City stiže do četvrtog pogotka. Nargalić je pogodio.

46. minut: Haračić i Mekić su ostali u svlačionici, a u igri u timu Želje su Amoah i Beganović.

32. minut: GOOOOOL. Potop Leotara u Srebreniku, sada je 3:0.

21. minut: GOOOL. Tuzla vodi protiv Leotara 2:0. Strijelac je Kuzmanović.

Poluvrijeme u Bosanskom Novom. Borac vodi rezultatom 2:0 protiv Želje.

42. minut: GOOOOOL. Vojnović sada trese mreži Želje. Borac vodi 2:0. Slaba reakcija odbrane gostiju. Zakarić je centrirao iz kornera, lopta prošla kroz peterac i došla do Vojnovića koji neometan šalje loptu iza leđa Bendera.

39. minut: Susret je nastavljen.

36. minut: Kazlagić je nakratko prekinuo meč zbog neprimjerenog skandiranja Lešinara. Službeni spiker pročitao je upozorenje.

35. minut: Velika prilika za Tatara poslije kontranapada, Drina blokira u posljednji trenutak.

4. minut: GOOOOL. Tuzla City ima prednost.

Počeo je i duel Tuzla City - Leotar.

15. minut: GOOOOL. Borac vodi 1:0. Augol je postigao Vego. Centrirao je Zakarić, a Vego u namjeri da otkloni opasnost zatresao vlastitu mrežu.

6. minut: Borac prijeti preko Lukića. Pokušao je golgeter glavom ugroziti gol Želje, lopta je otišla pored gola.

5. minut: Uzbuđenja pred golom Borca. Santos je probio i dodao za Štilića, ovaj proslijedio za Haračića, koji pada nakon duela s jednim igračem Borca, gosti traže penal, ali sudija se nije oglasio. U nastavku akcije Santos pogađa stativu.

1. minut: Počeo je duel u Bosanskom Novom.

17:00 Igrači izlaze na travnjak.

16:58 Prema posljednjim informacijama utakmica će se igrati kako je i planirano.

16:51 Za 17.30 sati zakazan je duel Tuzla City - Leotar u Srebreniku.

16:47 Bosanski Novi pogodilo je jako nevrijeme. Obilna kiša natopila je teren, tako da je odigravanje derbija sada pod znakom pitanja.