TOK UTAKMICA/ Velež - Tuzla City 4:0, Željezničar - Igman 1:0
Deveto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine kompletirano je danas.
05.09.2022. u 16:50

Velež je u Gabeli razbio Tuzla City rezultatom 1:0, a zavjesu na kolo su spustiti Željezničar i Igman (1:0).

Tekstualni prijenos mečeva mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

Kraj na Grbavici. Teška, ali zaslužena pobjeda Željezničara.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

74. minut: GOOOOOL. Željo vodi. Hrelja se poigravao, Malić mu ukrao loptu i proslijedio je Štiliću, a ovaj sjajno pronalazi Amoaha na drugoj stativi za 1:0. Prvi gol Amoaha u dresu Plavih.

73. minut: Biber mijenja Kašića.

71. minut: Zicer za Haračića nakon dodavanja Štilića, ali napadač Želje nije se proslavio. Šutira je direktno u Ćemana.

67. minut: Hrelja mijenja Vazdu.

66. minut: Prijeti Željo, Drina je pokušao sa vrha šestnaesterca, udarac su izblokirali gostujući fudbaleri.

64. minut: Igman u ovim momentima s igračem manje. Kašić, koji je prije nekoliko minuta ušao u igru, ne može nastaviti meč, tako da će klupa Konjičana morati reagovati.

57. minut: Bender će ostati među stativama.

56. minut: Još traje ukazivanje pomoći Benderu. Jakupović je napustio igru, a na travnjaku je Kašić.

54. minut: Jakupović je zakačio nogom po glavi golmana Želje, a Bender, čini se, izgubio svijest.

52. minut: Mekić umjesto Beće. Prva promjena u timu Želje.

50. minut: Jakupović šutira direktno u Bendera.

49. minut: Bodul je pokušao iz slobodnjaka, lopta ide iznad gola.

48. minut: Drina ruši Durakovića, mora biti oprezniji s obzirom na to da ima žuti karton. Slobodan udarac za Igman.

46. minut: Nastavljen je duel Želje i Igmana.

Završen je prvi dio. Nema pogodaka na Grbavici. Igman se odlično brani.

41. minut: Amoah pronalazi Durakovića, a napadač Želje šalje loptu iznad gola.

37. minut: "Požutio" je i Jakupović.

37. minut: Santos bježi po lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac i šutira, Ćeman spašava Igman.

16. minut: Javna opomena za Drinu zbog prekršaja na centru. Zaustavio je kontru gostiju.

10. minut: Na stadionu Želje nalazi se i selektor fudbalske reprezentacije BiH Ivaylo Petev.

7. minut: Uzbudljivo pred golom Igmana, lopta nakon centaršuta Štilića stiže do Malića, čiji je udarac neko od gostujućih defanzivaca uspio skrenuti u korner.

6. minut: Ćubara ruši Santosa na ivici šesnaesterca, slobodan udarac za Želju.

1. minut: Antoni Bandić dao je znak za start duela Želje i Igmana na Grbavici.

________________________

Kraj. Pobjeda Veleža.

90+4: Mogao je gostujući tim do počasnog gola, ali udarac Smajlagića odbranio je Bogdanović.

85. minut: GOOOOOOL. Efektno pogađa Halilović i stiže do prvjenca za Velež. Matirao je Fejzića volej-udarcem s 18 metara i to slabijom, desnom, nogom.

81. minut: GOOOOOOL. Velež stiže i do trećeg pogotka na meču. Pogodio je Haskić glavom nakon centaršuta Ćosića.

75. minut: Haskić umjesto Zajmovića, dvostrukog strijelca za Velež.

68. minut: Nargalić i Dario ulaze u igru, a trener Jović izveo je Šukilovića i Nukića.

64. minut: Ćosić i Pantelić su na terenu, a Džanković i Dejanović su van igre.

53. minut: Ovčina u igri, Pavić je van terena.

48. minut: GOOOOOOL. Kako je krenulo prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme. Ponovo je Zajmović matirao Fejzića, ovoga puta iz igre, lob-udarcem, poslije dodavanja Zajmovića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Gabeli.

17:59 sati: Objavljeni su sastavi Želje i Igmana:

Željezničar: Bender, Malić, Kosorić, Haračić, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Beća, Galić, Amoah

Igman: Ćeman, Duraković, Bešagić, Drljević, Bodul, Ćubara, Alagić, Mahmić, Jakupović, Vazda

Završeno prvo poluvrijeme u Gabeli. Velež na odmor nosi minimalnu prednost.

32. minut: Velež opasniji. Sada je Anđušić pronašao Zajmovića, čiji udarac s 12-13 metara odlazi pored stative.

28. minut: Pantelić je u gostujućem timu zbog udarca u nos morao napustiti igru, a zamijenio ga je Veselinović.

12. minut: Još jedna dobra šansa za Velež, Zajmović je probio po boku, ali njegovo dodavanje prema Džankoviću nije prošlo.

3. minut: GOOOOOL. Zajmović uz malo sreće trese mrežu gostiju. Vodi Velež.

2. minut: Penal za Velež.

1. minut: Krenuo je duel u Gabeli. Utakmicu sudi Adis Mulahasanović.

Treneri su odabrali startere:

Velež: Bogdanović, Pavić, Zeljković, Anđušić, Hasanović, Ikić, Halilović, Kvakić, Zajmović, Dejanović, Džanković

Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Nukić, Kuzmanović, Karjašević, Mešinović, Čeliković, Mišić, Mehidić, Panteli, Coulibaly

Poštovani čitatelji, dobrodošli na teksutalni prijenos meča Tuzla City - Velež.