19. kolo PLBiH
TOK UTAKMICA/ Velež - Sloga 2:2, Željo - Posušje 1:1, Široki - Tuzla City 1:0
Završene su ti utakmice  19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, posljednjeg koje se igra u ovoj godini.
19.11.2022. u 12:50

Duel Veleža i Sloge okončan je rezultatom 2:2, a remizirali su Željezničar i Posušje (1:1). Do desete pobjede u sezoni došao je Široki Brijeg koji je nadigrao Tuzla City sa 1:0.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

Kraj i na Grbavici.

Završen je meč na Pecari, pet minuta nadoknade na Grbavici.

78. minut: Boban je šutirao, Bender odbranio, ali Posušje neće dobiti korner. Begiću zbog prigovora javna opomena.

76. minut: Begić je upropastio sjajnu priliku za Posušje. Pao je poslije duela s Galićem, tražio penal, ali je glavni arbitar pokazao da se igra nastavi.

60. minut: GOOOOOOL. Široki je stigao u vodstvo protiv Tuzla Cityja. Bagarić je pogodio.

54. minut: Malo je nedostajalo da gosti kreiraju preokret. Bender krajnjim naporom brani udarac Jovića.

50. minut: GOOOOOOL. Posušje je izjednačilo. Gosti su objeručke uzeli poklon koji im je pripremio golman Bender. Čuvar mreže Želje poigravao se van šesnaesterca, uklizao je Lukić i izbio mu loptu, a lakši dio posla preostao je Joviću koji je pogodio za poravnanje.

46. minut: Nastavljene su utakmice.

Poluvrijeme je i na Pecari. Nema golova u duelu Širokog i Cityja.

45. minut: Dva velika promašaja Subašića za kraj prvog dijela.

44. minut: Lijepa akcija gostiju, izigrana je odbrana Želje, ali Jović nakon dodavanja Bešlića šalje loptu visoko preko gola.

36. minut: GOOOOOL. U trenucima kada su Željini navijači zapalili baklje, Hodžić trese mrežu Posušja. Željo vodi.

30. minut: Sjajna šansa za Bobana, nakon loše predaje lopte Bendera. Napadač Posušja katastrofalno je šutirao i poslao loptu pored gola.

20. minut: Ponovo uzbudljivo pred golom Posušja, ovoga puta Drina nije uspio pogoditi mrežu.

19. minut: Pritisak Želje. Sada je Štilić bio blizu postizanja pogotka, ali istakao se Kukić.

17. minut: Beganović trese starivu udarcem sa 16 metara.

9. minut: Beganović preko gola s pet metara.

1. minut: Počele su utakmice.

16:45 Sjeverna tribina stadiona Grbavica je zatvorena zbog kazne koju je Disciplinska komisija FSBiH izrekla Željezničaru zbog dešavanja na utakmici s Borcem.

16:43 Susret na Grbavici igrat će se u svečanoj atmosferi, s obzirom na to da navijačka grupa Manijaci proslavlja 35. godina postojanja.

Kraj utakmice. Podjela bodova u Gabeli.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

86. minut: GOOOOOL. Velež je izjednačio. Zajmović je strijelac nakon ubacivanja Haskića.

GOOOOOOL. Sloga je preokrenula u trenucima kada je Velež dominirao. Pogodio je rezervista Jašarević nakon prekida. Jašarević je nekoliko trenutaka ranije ušao u igru.

70. minut: Sjajna prilika za Haskića, brani Trako. U nastavku napada Zajmović trese vanjski dio mreže.

70. minut: Nema golova u nastavku.

45. minut: Nastavljen je meč.

Završeno je prvo poluvrijeme meča koji je na ivici regularnosti. Po jedan gol postigli su Velež i Sloga (1:1).

29. minut: GOOOOOOL. Sloga je izjednačila. Stevanović je pogodio. Lijep gol igrača Sloge, fudbaleri Veleža su tražili faul, ali sudija Bandić se nije oglasio. Možda su Rođeni oštećeni.

9. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Sjajno se snašao Vehabović u šesnaestercu i matirao golmana Sloge.

1. minut: Počeo je meč.

12:54 Uvjeti za igru nisu optimalni. Teren je pod vodom.