Konferencijska liga
TOK UTAKMICA: Velež prošao, Sarajevo ispalo, debakl Širokog
Dva od tri predstavnika Bosne i Hercegovine u Konferencijskoj ligi završila su takmičenje u prvom pretkolu.
15.07.2021. u 19:38

Sarajevo je porazom na Koševu eliminirano od moldavskog Milsamija (0:1), dok je Široki Brijeg u Albaniji doživio debakl protiv Vllazanije i izgubio 3:0. Nije Širokobriježanima bila dovoljna prednost od 3:1 iz prvog meča.

Dalje je prošao Velež koji je u Sjevernoj Irskoj nadigrao Coleraine sa 2:1 i sa ukupnih 4:2 ide na megdan grčkom velikanu AEK-u.

Mečevi bh. predstavnika počinju u 21 sat, a teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

Završen susret i na Koševu. Minimalna pobjeda Milsamija. Sarajevo se oprostilo od Evrope.

Kraj u Sjevernoj Irskoj. Velež je prošao u narednu rundu. Rođeni će igrati protiv AEK-a.

79. minut: GOOOOOL. Debakl Širokog Brijega. Vllaznija vodi 3:0 i to je rezultat koji im garantuje narednu rundu.

75. minut: Palić umjesto Kurdića u ekipi Sarajeva.

72. minut: Sarajevo očajnički pokušava doći do izjednačenja. Sada je blokiran pokušaj Šabanovića.

63. minut: GOOOOL. Vllaznija je ponovo zatresla mrežu Širokog nadoknadivši tako deficit iz prvog meča.

70. minut: GOOOOL. Velež je preokrenuo. Anđušić je strijelac.

50. minut: Nastavljena je utakmica u Albaniji poslije prekida koji je trajao skoro 10 minuta. Meč je prekinut nakon što su domaći navijači ubacili baklju i predmete na teren. Sudija je igrače kratko poslao u svlačionicu.

55. minut: Velež je izjednačio na 1:1. Brandao je pogodio. Ovo mu je treći gol protiv Colerainea. Gol pogledajte OVDJE.

50. minut: Prekinuta je utakmica u Albaniji.

50. minut: Shevlin u kolosalnoj prilici, dosta sreće za Velež.

46. minut: GOOOOL. Odmah na startu drugog dijela kapitulirao je i Široki Brijeg. Vllaznija vodi 1:0.

46. minut: Kod Sarajeva su u svlačionici ostali Velkoski i Salčin, a u igri su Varešanović i Dervišagić.

46. minut: Zvonić i Anđušić u igri umjesto Hasanovića i Ovčine kod Veleža.

Okončano je prvih 45 minuta u Albaniji. Nema golova na utakmici Vllaznije i Širokog.

Završen je prvi dio i u Sjevernoj Irskoj. Velež gubi od Colerainea 1:0, a Rođeni su u završnici prvog dijela imali sjajnu priliku za izjednačenje, a golman Deane bio je na nivou. Ukoliko bi ovaj ishod ostao i nakon 90 minuta, igrali bi se produžeci.

Poluvrijeme na Koševu. Sarajevo na odmor odlazi s jednim golom deficita i zvižducima navijača.

33. minut: GOOOOL. Coleraine vodi protiv Veleža. Shevlin je glavom matirao Bogdanovića. Pogodak pogledajte OVDJE.

30. minut: Prva prava, najbolja šansa za Sarajevo na utakmici. Fanimo je pobjegao odbrani Milsamija, ali je njegov šut zaustavio golman Timbur.

20. minut: GOOOOL. Gosti vode na Koševu. Ginsari je pogodio poslije slabe reakcije odbrane Sarajeva. Gol možete vidjeti OVDJE.

15. minut: Još jedna dobra prilika za Rođene odlazi u nepovrat. Ovčina je savladao golmana, ali je jedan igrač domaćih uspio spasiti Colareaine.

10. minut: Dobra šansa za Velež, udarac Ovčine odbranio je golman domaćih.

1. minut: Počele su utakmice.

20:57 Poslije dugo vremena utakmica na stadionu Koševo igra se uz prisustvo publike.

20:49

20:49

20:46 Ako prođu dalje, fudbaleri Sarajeva u drugom pretkolu će igrati protiv Elfsborga, Velež bi odmjerio snage s AEK-om, a Široki protiv AEL Limassola.

20:45 Dobrodošli na tekstualni prijenos mečeva bh. klubova u prvom pretkolu Konferencijske lige.